امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162943
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 216
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «حمزه» ۲۸ ساله که مادر خود را در حمله تروریستی نیس از دست داد؛ به هفته نامه فرانسوی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «حمزه» ۲۸ ساله که مادر خود را در حمله تروریستی نیس از دست داد؛ به هفته نامه فرانسوی «لکسپرس» گفت مادرش زنی محجبه و معتقد بود و احتمالا نخستین قربانی مهاجم نیس بوده است.
وی افزود: خانه ما در خیابان «پروموناد دزآنگله» محل حمله تروریستی قرار داشت و محل قرار گرفتن جنازه مادرم در خیابان نشان می دهد که وی نخستین قربانی بوده است. زیرا قبل از جنازه او جنازه دیگری در خیابان نبود.

فاطمه شریحی، هفت فرزند داشت و برای دیدن نورافشانی های پایان جشن ملی به خیابان رفته بود.
حمزه در توصیف مادرش گفت: او به اسلام واقعی اعتقاد داشت.
این خبر در تعدادی از رسانه های فرانسه و فرانسوی زبان منتشر شده است.
تارنمای رادیو «ار ت ال» فرانسه با اشاره به این خبر، به طیف وسیع قربانیان حمله نیس اشاره کرد و گفت: فرانسوی، خارجی، گردشگر، کودک، پلیس، مسیحی و مسلمان همگی قربانی شدند.

یک خبرنگار که در محل حمله تروریستی نیس حضور داشته است، به روزنامه انگلیسی «گاردین» گفت: بسیاری از قربانیان و مجروحان زن، حجاب اسلامی داشته و به زبان عربی صحبت می کردند.
تارنمای فرانسوی زبان نشریه آمریکایی «هافینگتون پست» نیز نوشت: به گفته همسر و پسر فاطمه شریحی، وی مادری فوق العاده بود؛ زنی محجبه که به اسلام واقعی معتقد بود.
این گزارش همچنین به واکنش سریع گروه های اسلامی به حمله مرگبار در نیس اشاره کرد و نوشت: شورای مسلمانان فرانسه (CFCM)، مسجد جامع پاریس و اتحادیه مساجد فرانسه (UMF) ساعاتی پس از حمله نیس، این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

به گزارش روزنامه فرانسوی «لو پاریزین»، شورای مسلمانان فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: فرانسه بار دیگر هدف حمله ای جدی قرار گرفت. این حمله نفرت انگیز کشور ما را در روز جشن ملی و گرامیداشت آزادی، برابری و برادری (شعار و ارزش های فرانسه)، هدف قرار داد.
در بیانیه مسجد جامع پاریس که به امضای «دلیل بوبکور» خطیب این مسجد رسید نیز، «حمله شنیع و جنایتکارانه» در نیس محکوم شده است.
این بیانیه همچنین، وحدت همه شهروندان را «در مصیبتی که سراسر کشور را عزادار کرد»، خواستار شد.

«محمد موسوی» رئیس اتحادیه مساجد فرانسه وابسته به مراکش نیز در بیانیه ای حمله مرگبار نیس با «شیوه عملیاتی داعش» را محکوم کرد.
در این بیانیه بر لزوم توجه به «آموزش و پیش گیری» در مورد جوانانی که به ابزاری در دست تررویسم تبدیل می شوند، برای مبارزه بهتر با تروریسم تاکید شد.

در ساعات اولیه بامداد جمعه (۲۵ تیر) و در پایان جشن روز ملی فرانسه در شهر نیس در جنوب این کشور، یک کامیون به رانندگی « لحویج بوهلال» فرانسوی تونسی تبار ۳۱ ساله، به جمعیتی که در حال ترک مراسم بودند، هجوم برد و در مسیری دو کیلومتری در خیابان پروموناد دزآنگله، افرادی را زیر گرفت و بسیاری را به رگبار بست.
در این حمله ۸۴ نفر جان خود را از ست دادند و بیش از ۳۰۰ نفر نیز مجروح شدند. ۱۰ تن از قربانیان کودک و نوجوان هستند.

گروه تروریستی «داعش» مسئولیت حمله مرگبار نیس را برعهده گرفته است.
«فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه در نخستین واکنش، این حمله را اقدامی تروریستی خواند و از تمدید سه ماهه وضعیت فوق العاده که پس از حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) آغاز شده است، خبر داد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها