امروز : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 1
۰۸:۴۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1630
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، الیاس نادران سخنگوی حوزه اقتصادی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، الیاس نادران سخنگوی حوزه اقتصادی جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی در نشست خبری این جبهه که صبح امروز (شنبه) در سالن سیدالشهدا(ع) برگزار شد، رسماً حمایت این جبهه از کاندیداتوری علیرضا زاکانی نماینده تهران در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

وی گفت: باید کسی که مسئولیت اجرایی را برعهده می‌گیرد، توان و ظرفیت اداره امور کشور را داشته باشد که جبهه حماسه‌سازان انقلاب اسلامی به این جمع‌بندی رسید که آقای زاکانی دارای این ظرفیت و همه‌جانبه گری است.

نادران ادامه داد: وقتی به آقای رجایی برای قبول نخست وزیری مراجعه شد، او گفت که اگر کسی بهتر از من باشد، بهتر است او کاندیدا شود، اما از زیر بار مسئولیت خدمتگذاری شانه خالی نکرد و مردانه ایستاد و به وظیفه‌اش درست عمل کرد.

نادران ادامه داد: در همان مسیر هم ثابت قدم بود و از مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کرد و نشان داد مدیر عالی‌رتبه مدیری است که علاوه بر فروتنی، وقتی تکلیف شد که مسئولیت بپذیرد، از زیر بار مسئولیت، شانه خالی نمی‌کند.

الیاس نادران در ادامه سخنانش تصریح کرد: در سیر نامگذاری‌های سال‌های اخیر که در حوزه اقتصادی شکل گرفت، رهبر معظم انقلاب امسال را سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی نامگذاری کردند،  در کنار موضوع فوق‌العاده مهم حماسه سیاسی، باید بگویم که بنده این دو مفهوم را منفک از یکدیگر نمی‌بینم، هر دو پدیده‌ای هستند که در جامعه ما باید تحقق یابند و همزاد هم هستند.

وی افزود: این دو نام در کنار هم امکان تعالی برای ملت ایران را فراهم می‌کنند، هم جنبه‌های سیاسی و هم حماسه‌ آفرینی‌های اقتصادی، مهم هستند، هر دو هم در حوزه داخلی و هم در حوزه خارجی مهم هستند و باید به آنها توجه کرد.

سخنگوی حوزه اقتصادی جبهه حماسه‌سازان اقتصادی خاطرنشان کرد: از دولت‌های گذشته، آسیب‌هایی شناسی‌هایی انجام شده و به این نتیجه رسیدیم که کسی که می‌خواهد مسئولیت سکان‌داری حوزه اجرایی کشور را برعهده گیرد، حتماً باید مختصاتی داشته باشد، علاوه بر داشتن نقاط قوت دولت‌های قبلی، باید تلاش شود نقاط ضعف آنها را نداشته باشد؛ در این آسیب‌شناسی، صلاحیت اطرافیان رئیس‌جمهور هم بسیار اهمیت دارد و ما شاهد بودیم که در دولت‌های غربی، رئیس‌جمهور از اطرافیانش به واسطه تعلق خاطری که به آنها داشت، چه آسیب‌هایی دید، نادران اضافه کرد رئیس‌جمهور باید قانون‌مدار، شجاع و قاطع باشد. یعنی در تمکین نسبت به نهادهای قانونگذاری نخواهد فقط نظرات و تفسیر فردی خودش را اعمال کند، تشخیص‌های فردی از قانون به مدیریت و اداره امور کشور آسیب می‌زند.

نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه همه باید نسبت به قانون تمکین داشته باشند، باید رؤسای جمهور، سابقه کارکرد داشته باشد، در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی، افراد مختلف شعار می‌دهند، بحث‌هایی را مطرح می‌کنند و فضاسازی‌هایی را انجام می‌دهند اما اقدام عملی صورت نمی‌گیرد.

نادران در پاسخ به سؤالی درباره فاز دوم قانون هدفمند کردن قانون یارانه‌ها گفت: ما باید ابتدا آسیب‌شناسی درستی از مرحله اول هدفمند کردن یارانه‌ها داشته باشیم تا بتوانیم مرحله دوم را اجرا کنیم.
 
وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به تورمی که وجود دارد نمی‌توان فاز دوم را اجرا کرد اما برای دولت بعدی باید با توجه به نوع تعاملات دولت و شرایط کشور درباره فاز دوم تصمیم‌گیری کنیم. چرا که هدفمند کردند یارانه‌ها کاری است که نباید متوقف شود و باید مرحله دوم آن نیز اجرا شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها