امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163017
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۱۶
تعداد بازدید: 232
به گزارش پیروان مــوعــود؛ «ابورحیل» یکی از اعضای ارشد گردان‌های حزب الله، مقاومت اسلامی عراق، سال 2016 را سال پایان داعش در عراق ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ «ابورحیل» یکی از اعضای ارشد گردان‌های حزب الله، مقاومت اسلامی عراق، سال 2016 را سال پایان داعش در عراق دانسته و گفت در ماههای آینده شاهد ریشه کن شدن داعش و خشک شدن منابع رواج افکار افراطی خواهیم بود.

نخستین شهری که به دست تروریست‌ها افتاد

ابورحیل در مورد تاریخ تروریسم تکفیری در عراق گفت: فلوجه نخستین شهری بود که تروریست ها پس از سرنگونی نظام ظالم صدام وارد آن شدند، به این معنی که وقتی آمریکایی ها وارد عراق شدند، تروریست ها تحت پوشش سیاسی و به عنوان مقاومت در برابر اشغالگران وارد فلوجه شدند اما جان فرزندانمان را با تیراندازی و بسته های انفجاری گرفتند.

وی در توضیح این مطلب افزود: تروریست ها ابتدا بخش کوچکی از فلوجه را تحت اختیار خود در آوردند و در زمان ایاد علاوی نخست وزیر پیشین عراق این تروریست ها به القاعده شهرت یافتند و در زمان نوری المالکی نخست وزیر بعدی عراق از این افراد تحت عنوان داعش یاد می شد.

این عضو ارشد مقاومت اسلامی عراق ادامه داد: ولین شهر عراق که سقوط کرد فلوجه بود، شهری که به بغداد نزدیک است و برای پایتخت و سراسر عراق از شمال تا جنوب آن بسیار حساس و خطرناک است.

ابورحیل در خصوص سقوط فلوجه به دست گروه تروریستی داعش تصریح کرد: فلوجه در سومین ماه از سال 2014 به دست داعش افتاد و اولین شهر عراق بود که به اشغال این گروه درآمد.

سقوط موصل

وی اظهار داشت: اولین استانی که به طور مستقیم و فوری به دست داعش افتاد، موصل در سال 2014 بود که متاسفانه این به مثابه شکستی برای ارتش عراق بود زیرا این شهر بدون مقاومت سقوط کرد و داعش از آنجا به سمت صلاح الدین پیشروی کرده و سپس به بخش هایی از دیالی نفوذ یافت و در نهایت وارد فلوجه در 60 کیلومتری بغداد و جرف الصخر در نزدیکی بابل شد؛ شهری که در فاصله 30 کیلومتری کربلا و 60 کیلومتری بغداد قرار دارد.

ابورحیل در پاسخ به این سوال که مقاومت مردمی چگونه و از کجا آغاز شد؟ تصریح کرد: پس از  سقوط چهار استان عراق آیت الله سیستانی دستور جهاد کفایی را صادر کرد و مردم عراق نیز دستور او را لبیک گفتند و از منطقه جرف الصخر مبارزه خود را آغاز کردند زیرا این منطقه به کربلای مقدس و بغداد و نیز استان بابل نزدیک بود.

وی درگیری در این منطقه را شدید و سخت توصیف کرد و گفت الحشد الشعبی و نیروهای عراقی به مقابله با گروه جنایت کار داعش برخاستند.

زنجیره عملیات

ابورحیل در ادامه گفت: عملیات آزاد سازی جرف الصخر در ماههای پایانی 2014 آغاز شد و عملیات مشابه آن در جنوب بغداد در مناطق مختلف شامل الیوسفیة والمحمودیة و نیز در محور شمالی آن در بلد، الدجیل وسامراء آغاز شد و تا العلم، تکریت و بیجی امتداد یافت .

پس از پایان عملیات تکریت نیروهای مردمی و نیروهای امنیتی و نظامی عراق به سمت دیالی و سپس فلوجه حرکت کردند که به مثابه کانون تروریست ها در عراق بود و در نهایت نیمه سال جاری میلادی فلوجه آزاد شد.

محاصره جرف الصخر

ابورحیل ادامه داد: طولانی ترین محاصره داعش در جرف الصخر رخ داد و نفوذ به آن به برکت مهارت نیروها و فرماندهی حکیمانه بدون هیچ شهیدی تحقق یافت.

داعش در حال فروپاشی است

وی افزود: نیروهای داعش روحیه خود را کاملا باخته اند زیرا حدود 70 درصد مناطق تحت اشغال خود در عراق را از دست داده اند به اضافه اینکه میدان های نفت و پالایشگاه بیجی نیز از چنگ آن درآمده است و همزمان با این تحولات حمایت خارجی از داعش نیز کم شده است در نتیجه در وضعیت اسفباری به سر می برد و انشاءالله به مردم عراق و امت مسلمان مژده می دهیم که سال 2016، سال پایان گروههای افراطی در عراق خواهد بود.

ابورحیل از ملت عراق و تمام کسانی که به آن در مبارزه با تروریسم کمک کردند و نیز جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد و گفت به تروریست ها می گوییم که ما در راه هستیم و آنان را نابود خواهیم کرد.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها