امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163026
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 333
به گزارش پیروان مــوعــود؛علی(علیه السلام) فرمود: «إن الله تبارك وتعالى اطلع إلى الارض فاختارنا؛ و اختارلنا شيعة ينصروننا؛ و يفرحون ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛علی(علیه السلام) فرمود: «إن الله تبارك وتعالى اطلع إلى الارض فاختارنا؛ و اختارلنا شيعة ينصروننا؛ و يفرحون بفرحنا؛ و يحزنون لحزننا؛ و يبذلون أموالهم و أنفسهم فينا؛ اولئك منا و إلينا= خدا به زمین نگاه کرد و ما اهل بیت را انتخاب کرد و شیعیانی برای ما انتخاب کرد که ما را یاری می کنند؛ شادمانی می کنند در شادی ما و در غم ما غمگین اند و بذل می کنند عاشقانه مالشان و جان شان را در راه ما، اینها از ما اهل بیت اند و به سوی ما می آیند.» 

خدا چقدر منت بر سر ما گذاشته که غیر از این که گریه کنیم، باید از شوق و ذوق، سجده شکر به جا بیاوریم که خدا از بین این 8 میلیارد نفر جمعیت کره زمین، ما را انتخاب کرده است. ما را آواره نکرد که دنبال رهبر و امام بگردیم. «اختار لنا شيعة؛ شیعیانی برای ما انتخاب کرد» چه مدال افتخاری به سینه ما زدند. آیا با داشتن چنین  مدالی، کسی خود کم بین می شود؟ یا احساس حقارت می کند؟ یا مشکل عاطفی پیدا می کند؟ محال است.

«و يبذلون أموالهم و أنفسهم...؛ مال و جانشان را عاشقانه در راه ما بذل می کنند».

عشق یاد دادنی نیست؛ اگر بخواهیم بر «با غلبه بر نفس» یعنی برخلاف نفس و میل شخصی عمل کردن، چیزی را به امام زمان(علیه السلام) هدیه کنیم، عمل کم ارزشی انجام داده ایم. عمل با ارزش این است که عاشقانه از جان، استعداد، قلم، اعتبار، آبروی شغلی، آبروی اقتصادی، اموال مان و ... به امام زمان هدیه کنیم.

این روایت مژده ی خیلی قشنگی است و انسان را مست می کند که فرمودند: «أولئك منا و إلينا؛ آنها از ما هستند و به سوی ما می آیند»؛ یعنی همه آنها عاقبت به خیر هستند و همه به مقام ما می رسند.

آخرین اخبار
پربازدید ها