امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163036
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۳:۱۱
تعداد بازدید: 207
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سه جوان 20 ساله سعودی که مشغول بازی با اپلیکیشن "پوکمَن‌گو" در فرودگاه ملک عبدالله بودند به‌وسیله ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سه جوان 20 ساله سعودی که مشغول بازی با اپلیکیشن "پوکمَن‌گو" در فرودگاه ملک عبدالله بودند به‌وسیله کادر امنیتی این فرودگاه دستگیر شدند.

این جوانان با دوربین‌های روشن گوشی مشغول بازی در محوطه ترمینال بودند که توجه کادر امنیتی فرودگاه را به خود جلب کردند. مقامات امنیتی در ابتدا درصدد جلوگیری از عکس‌برداری این جوانان بودند که درنهایت متوجه دانلود بازی "پوکمَن‌گو" روی دستگاه گوشی هوشمند شدند.

تاکنون گزارشی از نوع مجازات این جوانان ارائه نشده است.

اپلیکیشن "پوکمَن‌گو" بر اساس حکم علمای دینی عربستان نوعی قمار محسوب می‌شود و در عربستان حرام اعلام شده است. در سال 2001 میلادی، شورای علمای ارشد عربستان که بالاترین نهاد مذهبی در این کشور است در فتوایی کاربرد برخی از اپلیکیشن‌های بازی گوشی‌های هوشمند را حرام اعلام کردند. این فتوا هفته گذشته از سوی شیخ صالح بن فوزان الفوزان تجدید شد و بازی "پوکمَن‌گو" به اپلیکیشن‌های حرام افزوده شد.

اپلیکیشن "پوکمَن‌گو" به‌طور رسمی در عربستان سعودی در دسترس نیست و برخی از جوانان به‌صورت غیرقانونی اقدام به دانلود این بازی می‌کنند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها