امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163042
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۴۲
تعداد بازدید: 267
به گزارش پیروان مــوعــود، تجمع حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم با حضور شخصیت‌های مبارز بحرینی و جمعی از طلاب جامعه المصطفی در مسجد علی ابن ...

به گزارش پیروان مــوعــود، تجمع حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم با حضور شخصیت‌های مبارز بحرینی و جمعی از طلاب جامعه المصطفی در مسجد علی ابن ابیطالب(ع) قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام علیرضا قهرمانی، با بیان نقش مهم جمهوری اسلانی ایران در تحولات جهانی ابراز داشت: به برکت جمهوری اسلامی ایران اسلام ناب و انقلابی به سراسر جهان صادر می‌شود و همواره دشمنان انقلاب برای پنجاه سال آینده این کشور برنامه‌های شومی دارند لذا ملت مسلمان ایران باید برای خنثی‌سازی نقشه‌های دشمنان متحد باشند و همواره بصیرت را سرلوحه فعالیت‌های اجتماعی خود قرار دهند.

وی با اشاره به حایگاه مردمی آیت الله شیخ عیسی قاسم، گفت:  افرادی همچون شیخ عیسی قاسم در قلب ملت‌ها جای دارند و کسانی که بخواهند در مقابل این گونه شخصیت‌ها بایستند قطعا شکست خواهند خورد، چرا که وقتی  خدا پشتیبان کسی باشد تمامی جهان اگر دست به دست هم بدهند نمی توانند در مقابل او بایستند.

مدیر روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه گفت: شیخ عیسی قاسم نماد مقاوت و ایثار است که در راه اعتلای دین قدم برداشته است و وظیفه ما امروزه این است که در عمل مقابل استکبار جهانی و صهیونیسم ایستادگی کنیم  و هیچ گاه تنها به شعار تکیه نکنیم.

وی در پایان با تأکید بر وحدت و همدلی کشورهای اسلامی، ابراز داشت: برای کشورهای اسلامی مرزی نیست و همواره در روایات ما بسیار تأکید شده است که به ندای مظلوم پاسخ دهیم و این مصداق بارز لبیک گفتن به ندای مظلوم است.

عزت را انتخاب کرده‌ایم

حجت الاسلام دقاق نماینده شیخ عیسی قاسم در ایران نیز در ادامه این مراسم ابراز داشت: دشمنان می‌خواهند به شیخ عیسی قاسم توهین کنند اما باید بدانند ما فرزند امام حسین(ع) هستیم و بین عزت و ذلت، عزت را انتخاب کرده‌ایم.

وی در ادامه ابراز داشت: مکتب اسلام به علمایی همچون شیخ عیسی قاسم که عزت را در مقابل ذلت خریدند افتخار می‌کند و همواره با تأسی از مکتب اهل بیت(ع) ظالمان را سر جای خود خواهیم نشاند. لذا مومنان باید در این راستا رسالت خود که دعا است ما را یاری دهند.

اوضاع در بحرین بسیار خطرناک است

حجت الاسلام سید مرتضی علوی سندی نماینده حزب الوفاء بحرین در ایران نیز در این مراسم ضمن تشکر از برگزاری چنین برنامه‌هایی ابراز داشت: این گونه برنامه‌ها قطعا باعث دلگرمی مردم در مبارزه علیه ظلم می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت بحرین ابراز داشت: اوضاع در بحرین بسیار خطرناک است و رژیم آل خلیفه قدم‌هایی برای دستگیر کردن شیخ عیسی قاسم برداشته است و کاری که نیروهای آل خلیفه انجام دادند و یورشی که به محل تجمع منزل شیخ انجام دادند برای این بود که ببینند مردم چه تحرک و واکنشی از خود نشان می‌دهند.

این فعال بحرینی ابراز داشت: ما امروز در کربلای جدید هستیم و تاریخ تکرار می‌شود لذا ما اجازه نخواهیم داد کربلا و حادثه غم انگیز شهید صدر و غم از دست دادن شیخ نمر و حادثه شیخ زکزاکی تکرار شود.

وی گفت: بر جوانان بحرین واجب است که اعتصاب و تحصن خود در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم را ادامه دهند چرا که ما امروز در یک پیچ تاریخی و حساسی قرار داریم و اگر اتفاق بدی برای شیخ عیسی بیافتد قطعا لکه ننگی بر پیشانی آل خلیفه خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود گفت: امروز پیروان آل خلیفه ما را در  یک دوراهی قرار داده‌اند و با توجه به آنکه ما فرزندان امام حسین(ع) هستیم هرگز راه ذلت را پیش نخواهیم گرفت.

مردم بحرین در مقابل زورگویان خواهد ایستاد

در ادامه این مراسم حجت الاسلام شیخ محمد خجسته نماینده حزب الوفاق در ایران با اشاره به حوادث بحرین، اظهار داشت: اتفاقاتی که برای شیخ عیسی قاسم اتفاق افتاده است مصائبی سنگین بر جامعه بحرین و ملت های مسلمان است.

وی در ادامه ابراز داشت: امروز رژیم آل خلیفه با کمک آمریکا و انگلیس در مقابل مکتب اهل بیت(ع) ایستاده‌اند، لذا ما در مقابل آنها می‌جنگیم و برای برپایی مناسک دینی خود پافشاری خواهیم کرد.

این مبارز بحرینی گفت: امروز ما برای برپایی نماز می‌جنگیم چرا که ائمه جماعات مساجد بحرین به دلیل برپایی نماز به دادگاه فرا خوانده می‌شوند آنها مانع نماز جماعت می‌شوند و باید دانست که آیت الله شیخ عیسی قاسم تنها به دلیل رعایت احکام شرعی و دفاع از دین خدا به ایشان تعدی می‌شود.

نماینده حزب الوفاق در ایران ابراز داشت: امروزه در بحرین جوانانی هستند که مقابل تیرهای آل خلیفه ایستاده‌اند و همواره این گونه همایش‌ها نشان می‌دهد که مردم بحرین تنها نیستند.
 

منبع: مهر

آخرین اخبار
پربازدید ها