امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163043
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۴۲
تعداد بازدید: 248
به گزارش پیروان موعود، شیخ شعیب محمد چهارشنبه‌شب در میزگردی با حضور فرزندان و نمایندگان شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی در ساری افزود: دختر شیخ ابراهیم ...

به گزارش پیروان موعود، شیخ شعیب محمد چهارشنبه‌شب در میزگردی با حضور فرزندان و نمایندگان شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی در ساری افزود: دختر شیخ ابراهیم زکزاکی که امروز در ایران و شهر مشهد علوم حوزوی را فرامی‌گیرد از سوی مأموریت یافته تا پس از فراگیری این علوم در جهت تأسیس حوزه (خواهران) در نیجریه اقدام کند و شیخ ابراهیم بر ضرورت ایجاد حرکت اسلامی علیه دشمنان تأکید دارد.

فعال فرهنگی نیجریه به کشتار ضد بشری ارتش نیجریه در حسینیه بقیه‌الله شیعیان زاریا اشاره کرد و گفت: آن‌ها با تصاویر و فیلم‌هایی که پخش کردند وانمود می‌کنند کشتار از سوی آن‌ها صورت نگرفته درحالی‌که چنین نیست و این اقدام خلاف قانون از سوی آن‌ها انجام شد.

شیخ شعیب محمد، عنوان کرد: شیخ زکزاکی نه‌تنها در دل شیعیان نیجریه و منطقه زاریا جای دارد بلکه موردتوجه غیرمسلمانان است و منزل شیخ پناهگاه مسیحیان بود و شیخ از آن‌ها محافظت می‌کردند و این حرکت اسلامی (شیعی، سنی و مسیحی) است.

بدیعه زکزاکی دختر شیخ زکزاکی نیز گفت: انقلاب مردم نیجریه به رهبری شیخ زکزاکی از انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته است و باوجود سختی‌های پیش روی این حرکت انقلابی اسلامی، همچنان مقاوم و مصمم ایستاده‌اند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران ریشه الهی دارد و ازاین‌رو در اقصی نقاط دنیا موردتوجه استقلال‌طلبان و جنبش‌های اسلامی بوده است.

سفرهای شیخ زکزاکی مسیر ترویج فرهنگ اسلامی را در نیجریه فراهم کرد

 بدیعه زکزاکی در این میزگرد به مأموریت پدر در صدور انقلاب اسلامی به آن‌سوی مرزهای ایران و کشور نیجریه و تلاش ارتش این کشور در جلوگیری از حرکت اسلام‌گرایانه شیخ ابراهیم، اشاره کرد و گفت: پدر در دیدار با امام (ره)، سخنرانی امام را جمع‌آوری و ضبط می‌کنند و بعد از بازگشت به نیجریه و آغاز مأموریت (در ترویج اسلام و انقلاب اسلامی) سخنرانی ضبط‌شده امام را در اختیار همراهان قرار می‌دهند.

وی، افزود: سفرهای دوره‌ای شیخ زکزاکی به ایران و جمع‌آوری سخنرانی‌های امام، مسیر ترویج فرهنگ اسلامی را در نیجریه هموار کرد اگرچه از سوی دولتی‌ها تهدید و شکنجه می‌شد ولی هرگز از هدفی که داشت، منحرف نشد.

بدیعه زکزاکی، ویژگی‌ها اعتقادی پدر را برشمرد و گفت: پدر در روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه تحت هرگونه شرایط جسمی و کسالت روزه می‌گرفت، اعتقاد قوی به اسلام ناب محمدی و مذهب شیعی از ویژگی بارز او است که همین اعتقاد موجب ماندگاری انقلاب وی در نیجریه شده است.

وی، متذکر شد: باوجود تمام ممانعت‌ها و کارشکنی‌ها دشمنان و کشتار ضد بشری ارتش نیجریه روزبه‌روز بر شیعیان نیجریه افزوده می‌شود و این خودباوری در ملت‌های آزاده جهان ریشه در تحرکات انقلاب اسلامی ایران دارد.زنان نیجریه با تاسی از انقلاب شیخ زکزاکی باحجاب شدند

رقیه محمد ثالث عضو حرکت اسلامی زنان نیجریه نیز اظهار کرد: شیخ ابراهیم زکزاکی با ترویج اسلام در نیجریه مسیر اعتقادی زنان کشورش را تغییر داد و امروز زنان مسلمان و شیعی نیجریه که در جریان انقلاب شیخ ابراهیم هستند همگی باحجاب هستند و درحالی‌که قبل از آن چنین نبود.

عضو حرکت اسلامی زنان نیجریه، بابیان اینکه تحرکات انقلابی و اسلامی نیجریه بر فعالیت‌های زنان این کشور هم تأثیر گذاشت، گفت: انجمن‌های زیادی با حضور بانوان و با اهداف اسلامی تشکیل شد.

منبع: مهر

آخرین اخبار
پربازدید ها