امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16305
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «محمد صبیح» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، «محمد صبیح» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی عربی در شصت‌وهشتمین دور نشست شورای امور آموزشی فرزندان فلسطین که با مشارکت هیئت‌های مصری، لبنان، اتحادیه دانشگاه‌های عربی و سازمان اسلامی آموزش، علوم و فرهنگ برگزار شد، تاکید کرد که اسرائیل سعی دارد با سیاستی خطرناک مواد آموزشی فلسطین به خصوص در قدس را تغییر دهد تا برخی از مسائل و موضوعات مربوط به تاریخ و میراث ملت فلسطین را حذف کرده و به جای آن مواد آموزشی اسرائیلی را وارد کند.

وی که به نمایندگی از سوی «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت که مقابله با این تلاش‌های اسرائیل ضروری است و باید با این اقدامات مقابله کرده و مدارسی برای دانش‌آموزان در قدس ایجاد و منابع عربی برای تدریس در این مدارس حفظ شود.

وی در ادامه تصریح کرد که آوارگان فلسطینی نیز در شرایط کنونی به دلیل بحران سوریه با قضیه خطرناکی روبرو هستند و در سایه این وضعیت خطرناک ممکن است یک نسل از فرزندان فلسطین یک سال آموزشی را از دست بدهند.

در این نشست‌‌ها که طی 6 روز برگزار می‌شود مسئله آموزش در اراضی اشغالی فلسطین و اقدامات اسرائیل علیه آن و سیاست‌های یهودی‌سازی قدس بررسی می‌شود.

همچنین گزارش‌هایی در خصوص آموزش فرزندان فلسطین و تجاوزات اسرائیل علیه آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها