امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16306
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، "جمیل کاظم" گفت: در این جلسات از افراد مستقل و نمایندگان واقعی مردم و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، "جمیل کاظم" گفت: در این جلسات از افراد مستقل و نمایندگان واقعی مردم و معترضان، دعوت به عمل نیامده بود و افراد حاضر در نشست نیز از خود دیدگاهی نداشتند.

وی افزود: چهار ماه گفت‌وگو بر سر میز مذاکره فرصتی برای حکومت بحرین ایجاد کرد تا با سوء استفاده از مذاکره به خشونت‌های خود علیه شهروندان و رهبران سیاسی و مجازات‌های جمعی ادامه دهد و به این شکل آزادی بیان و آزادی برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را محدود نماید همچنین به سیاست‌های سرکوب گرانه، محاکمه صوری (جنایتکاران) و بازداشت ظالمانه فعالان ادامه دهد.

وی از آل خلیفه خواست تا به توصیه‌های های قدرت های جهانی و سازمان های بین المللی گوش دهد و فرصت پیشرفت های سیاسی واقعی را از دست ندهد.

وی با اشاره به موفقیت برخی از کشورها در رسیدن به دموکراسی گفت: تجربه کشورها نشان می دهد که برای دست یافتن به یک راه حل مناسب باید رهبران گروه های سیاسی و دینی از زندان ها آزاد شده و بر سر میز مذاکرات حضور یابند، زیرا نمی‌توان وجود آنان را بر میز مذاکرات نادیده گرفت.

"رضی الموسوی" از مخالفان رژیم آل خلیفه در گفت‌و‌گو با العالم، تصریح کرد: موفقیت گفت‌وگوی ملی منوط به حضور افرادی است که دارای اختیارات تام بوده و یا یک نماینده تام الاختیار باشند؛ همچنین هر کشوری که بخواهد گفت‌وگوی با نتیجه‌ای داشته باشد، موظف است رهبران مخالف را نیز در آن شرکت دهد.

"عبدالنبی سلمان" از اعضای مذاکره کننده بحرینی نیز تاکید کرد: نمایندگان دولت در نشست گفت‌وگوی ملی هیچ کدام جدیتی به خرج نمی دادند و با وجود آن که به نمایندگی از سه وزارتخانه حاضر شده بودند اما هیچ پیشنهادی ارائه ندادند و تلاش نکردند خواسته‌های طرف مقابل را بر آورده کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها