امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163064
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۵۹
تعداد بازدید: 254
به گزارش «پیروان موعود »، محمد عصفور که در برنامه زنده «به عشق مصر» در شبکه تلویزیونی النهار سخن می گفت، اظهار کرد: در شیخ ...

به گزارش «پیروان موعود

»، محمد عصفور که در برنامه زنده «به عشق مصر» در شبکه تلویزیونی النهار سخن می گفت، اظهار کرد: در شیخ احمد طیب شیخ الازهر، خیر را می بینم اما مخالفت اظهارات ضد شیعی وی هستم. شیعیان افراطی نیستند. الازهر جانبدارانه عمل می کند و تنها جانب اهل سنت را می گیرد.
وی با بیان اینکه الازهر نمی تواند گفتمان دینی را در این کشور تجدید کند، از موضع الازهر و شکست آن در تجدید گفتمان دینی انتقاد کرد و مدعی شد: ساختار الازهر مخالف تجدید گفتمان دینی است و ذهنیت سلفی به معنای تقدیس محتوای قدیمی کتاب های سابق بر آن غلبه دارد و این کاملا در کتاب هایش روشن است.
وزیر اسبق فرهنگ مصر در ادامه با اشاره به اینکه موضع الازهر نسبت به دعوت عبدالفتاح السیسی برای تجدید گفتمان دینی، منفی است، اظهار کرد: الازهر نمی تواند گفتمان دینی را تجدید کند. ما به خرد افرادی نظیر محمد عبده، شیخ رفاعه طهطاوی و سعد الهلالی نیاز داریم. اینها بزرگانی هستند که قادرند گفتمان دینی را با اقتدار تجدید کنند.وی با اشاره به اینکه دکتر سعدالدین الهلالی از بهترین مغزهای الازهر برای تجدید گفتمان می باشد، افزود: به وی بارها گوش داده ام. او نمونه تجدید گفتمان دینی است و تغییر و تحولات زمانه را می فهمد. الهلالی نمونه محمد عبده جدید است اما متاسفانه وی جزو نام هایی است که مقبولیت نداشته است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/٦٥٤

آخرین اخبار
پربازدید ها