امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163066
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۹:۵۹
تعداد بازدید: 203
به گزارش «پیروان موعود»، انجمن اربعین حسینی اروپا برای چهارمین سال پی در پی ثبت‌نام شرکت در راهپیمایی اربعین را آغاز کرده است. سال ...


به گزارش «پیروان موعود»، انجمن اربعین حسینی اروپا برای چهارمین سال پی در پی ثبت‌نام شرکت در راهپیمایی اربعین را آغاز کرده است. سال گذشته ۶۰۰ زائر از ۸ کشور اروپایی و از ۱۵ ملیت مختلف در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کرده‌اند.
انجمن اربعین حسینی اروپا از تمام افراد سراسر اروپا اعم از شیعه، سنی دعوت کرده است تا در قالب کاروانی همراه با عاشقان حریم حسینی (عليه السلام) در روز ۲۸ صفر به سمت حرم امام حسین (عليه السلام) حرکت کنند.
طبق گفته‌های مسئولان انجمن اربعین حسینی اروپا، این انجمن با برخی مشکلات از جمله عدم کمک‌های فرهنگی، عدم حضور کارشناسان زبان‌دان و انقلابی و مشکلات اسکان در شهر نجف و کربلای و ... روبرو است، اما با این وجود،‌ آنان با تمام قوا قدم در این مسیر نورانی گذاشتند و امیدوار به کمک‌هایی از داخل و خارج کشور جهت بهبود عملکرد انجمن در این عرصه هستند.
طبق گفته‌های مسئولان انجمن اربعین حسینی اروپا، بسیاری از زائران امام حسین (عليه السلام) که از سراسر اروپا در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند، پس از بازگشت، حال و هوای دیگری در آنان ایجاد می‌شود و انگار به حیات مجددی رسیدند.
تحولی که در ابعاد رفتاری آنان ایجاد می‌شود، اینکه پس از بازگشت از سرزمین کربلا، این حس در آنان ایجاد می‌شود که باید برای دین اسلام کاری کنند و مفید باشند، اینکه فضای نورانی کربلا را مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) می‌دانند، اینکه از مدت‌ها قبل، برای شرکت در راهپیمایی اربعین بعدی برنامه‌ریزی می‌کنند، اینکه این حس نیاز در آنان ایجاد می‌شود تا پیام مولایشان امام حسین (عليه السلام) را به تمام انسان‌ها در عالم برسانند، همه برگرفته از نور امام حسین (عليه السلام) است. این خاصیت نور حسینی است که همه را از زمین کنده و به آسمان می‌رساند و به راستی این مسیر، مسیری است که در آن راه یک ساله را یک شبه نه، به یک نگاه امام (عليه السلام) می‌تواند پیمود.

انتهاي پيام/٦٥٤

آخرین اخبار
پربازدید ها