امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163112
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۲۳
تعداد بازدید: 262
به گزارش پیروان مــوعــود؛ نظرسنجی جدید مشترک «رویترز-ایپسوس» که همزمان با گردهمایی حزب جمهوری‌خواه و اعلام رسمی «دونالد ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ نظرسنجی جدید مشترک «رویترز-ایپسوس» که همزمان با گردهمایی حزب جمهوری‌خواه و اعلام رسمی «دونالد ترامپ» به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه انجام شده، نشان می‌دهد که این میلیاردر نیویورکی به یک قدیم رقیب پرآوازه‌اش، یعنی «هیلاری کلینتون» دموکرات رسیده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که بین روزهای ۱۸ تا ۲۲ جولای و به صورت برخط انجام شده، ۴۱% از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که به کلینتون رأی می‌دهند. در مقابل ۳۸% از شرکت‌کنندگان نیز ترامپ را نامزد مورد نظر خود اعلام کرده‌اند. از آنجا که درصد خطای این نظرسنجی مثبت و منفی ۴% اعلام شده، حتی این احتمال وجود دارد که میزان حمایت از ترامپ با کلینتون برابر شده باشد.

این در حالی است که تا پیش از روز دوشنبه که گردهمایی ملی حزب جمهوری‌خواه آغاز شود، ترامپ با اختلاف ۱۰درصدی از رقیبش عقب بود.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پائیز سال جاری میلادی برگزار می‌شود. شعارهای بعضا غیرمعمول ترامپ، از جمله وعده دیوارکشی در مرز مکزیک، کاهش نقش یا خروج از پیمان آتلانتیک شمالی و ممنوع کردن ورود مسلمانان به آمریکا، موجب شده تا بسیاری از هم‌حزبی‌های ترامپ از تائید وی خودداری کنند.

منبع: فارس

آخرین اخبار