امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163117
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 206
به گزارش پیروان موعود، «رابرت بائر» افسر سابق سیا، با اشاره به تیراندازی در مونیخ آلمان گفت فکر نمی‌کنم این اقدام، تروریستی بوده ...

به گزارش پیروان موعود، «رابرت بائر» افسر سابق سیا، با اشاره به تیراندازی در مونیخ آلمان گفت فکر نمی‌کنم این اقدام، تروریستی بوده باشد. 
وی گفت: عامل تیراندازی اخیر در شهر مونیخ آلمان یک آلمانی ایرانی تبار بوده است. فکر نمی کنم این اقدام، تروریستی بوده باشد. شیعیان آلمان از نظر سیاسی، کنشگری ندارند. آنها از ۳۰ سال پیش در آلمان حضور دارند. آنها نمی توانند در تیراندازی اخیر در مونیخ دست داشته باشند.
افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا تاکید کرد البته این سخن نیز مطرح شده که داعشعامل این تیراندازی بوده است. این سخن درست نیست. به نظر می رسد عامل این تیراندازی خودش به تنهایی به این عملیات مبادرت کرده است.
بائر اظهار کرد باید توجه داشت که تسلیحات زیادی در کشورهای اروپایی در دسترس است. در گذشته چنین وضعی وجود نداشت. وقتی تسلیحات در کشوری زیاد باشد، تروریست‌ها یا عوامل انفرادی اقداماتی از این نوع، می‌توانند براحتی به سلاح دسترسی پیدا کنند و هرکاری که بخواهند انجام بدهند. وجود چنین فضایی از نظر وفور و در دسترس بودن سلاح در اروپا برای قاره سبز بسیار بد است.
حمله یک فرد مسلح در روز جمعه به بازار خریدی در شهر مونیخ، حداقل ۱۰ کشته و ۱۰ زخمی بر جای گذاشت. پلیس همچنین از پیدا شدن جسد فردی خبر داد و گفت که احتمال دارد این جسد متعلق به یکی از مهاجمانی باشد که خودکشی کرده است.
خبرگزاری فرانسه، بامداد شنبه از قول پلیس آلمان مدعی شد، عامل تیراندازی فردی ۱۸ ساله با ملیت ایرانی - آلمانی بدون هیچ سابقه کیفری در گذشته بوده است. پلیس گفته انگیزه وی کاملاً نامعلوم است.
انتهاي پيام

آخرین اخبار
پربازدید ها