امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16312
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که حامیان غربی-عربی مخالفان دولت سوریه روز گذشته با حضور در اجلاس موسوم به «دوستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که حامیان غربی-عربی مخالفان دولت سوریه روز گذشته با حضور در اجلاس موسوم به «دوستان سوریه» ادعا کردند سعی دارند محموله‌های تسلیحاتی را تنها به دست «ارتش آزاد سوریه» (مخالفان مسلح مورد حمایت غرب) برسانند، منابع دیپلماتیک از نامه تهدیدآمیز گروه تروریستی «جبهه النصره» به این نشست خبر دادند.

منابع دیپلماتیک حاضر در این نشست در گفت‌وگو با فارس اعلام کردند که هم «جبهه النصره» و هم «ارتش آزاد سوریه» با ارسال نامه‌هایی به این نشست، از حامیان خود سهم‌خواهی کرده‌اند.

یک دیپلمات حاضر در این جلسه که از بیم جانش خواست نام او فاش نشود، در این مورد به فارس گفت: فرمانده «جبهه النصره» با ارسال نامه‌ای به دوحه، از کشورهای شرکت‌کننده در نشست خواست که این کشورها 50درصد از محموله‌های تسلیحاتی ارسالی به سوریه را به این گروه اختصاص دهند.

به گفته وی، نویسنده این نامه به شرکت‌کنندگان در این اجلاس هشدار داده است که اگر این کشورها «به شرایط جبهه النصره عمل نکنند، باید منتظر عواقب سختی و دردناکی باشند».

در مقابل «سلیم ادریس» سرکرده ارتش آزاد سوریه نیز در نامه‌ای جداگانه از این گروه خواسته است که ارتش آزاد تنها دریافت کننده این محموله‌های تسلیحاتی باشد.

«حمد بن جاسم بن آب‌ثانی» وزیر خارجه قطر روز گذشته اعلام کرده بود که از مجموع یازده کشور شرکت‌کننده در نشست «دوستان سوریه» 9 کشور با ارسال سلاح برای مخالفان موافقت کرده‌اند.

جبهه النصره گروهی است که در پشت پرده اغلب حملات تروریستی قرار دارد که از سال 2011 به بعد در سوریه انجام گرفته است.

دولت آمریکا هفته گذشته با ارسال سلاح برای مخالفان دولت سوریه موافقت کرد، اما کارشناسان هشدار داده‌اند که این تسلیحات می‌تواند در نهایت به دست گروه‌های تروریستی بیفتد که امنیت کل منطقه را در معرض تهدید قرار می‌دهند.

علاوه بر آمریکا، انگلیس و فرانسه دو کشوری هستند که بیشتری حمایت را از طرح ارسال مستقیم سلاح به سوریه داشته‌اند. با این وجود اتحادیه اروپا تاکنون با لغو تحریم تسلیحاتی سوریه و تسلیح مخالفان موافقت نکرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها