امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163171
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 293
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  روزنامه کویتی «الجریده» در یادداشتی در هفته گذشته تحت عنوان «داعش را حفظ کنیم» ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  روزنامه کویتی «الجریده» در یادداشتی در هفته گذشته تحت عنوان «داعش را حفظ کنیم» مدعی شد داعش می‌تواند حائلی برابر ایران شیعه باشد و همچنین پذیرش آن به عنوان یک کشور مستقل، آن‌ها را مجبور به پذیرش پاسخگویی در قبال اقدامات خود در عرصه بین المللی می‌نماید.
بر این اساس، «فواد البسام» نویسنده این یادداشت مدعی شده که جهان با این نحوه نبرد متعارف با داعش ناخواسته به آن‌ها امتیاز می‌دهد.
نویسنده در بخشی از یادداشت خود از کشورهای جهان درخواست می‌کند تا با تغییر قوانین بازی نام «خلافت» به داعش اطلاق گردد.
فواد البسام معتقد است که به رسمیت شناختن داعش موجب محدود شدن این گروه تروریستی در مرزهای خود خواهد شد.
البسام با پرداختن از منظر دیگر به این مسئله عنوان می‌دارد که از دیدگاه سیاست خارجی، داعش به عنوان کشور جدید می‌تواند نقش منطقه حائل سنی در مواجهه با ایران و افراطیان شیعه را ایفا کند.
البسام  در این مقاله آورده است: این امر احتمالا منجر به سناریویی خواهد شد که بر اساس آن ایران و هم داعش علیه یک دیگر به نبرد خواهند پرداخت و در نتیجه برای بسیاری از کشورهای دیگر همچون کویت که هم داعش و هم ایران را دشمن می‌داند، امر مطلوبی خواهد بود.
نویسنده کویتی در خاتمه یادداشت خود عنوان می‌دارد که به رسمیت شناختن داعش به این گروه فرصتی می‌دهد که بر اساس آن با ایجاد یک کشور با اقتصاد  قوی و مشاغل حقوق بگیر خود را اثبات نماید.
بسام نوشت: آگر آن‌ها موفق شوند، این امر ممکن است توفیقی از سوی خداوند به کشوری تاسیس شده از سوی برادران ما که دشمن ما بودند، باشد.

آخرین اخبار
پربازدید ها