امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16318
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای کمیته پیگیری نشست گفت‌وگوهای ملی سوریه در تهران عصر امروز (یکشنبه) با حسین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای کمیته پیگیری نشست گفت‌وگوهای ملی سوریه در تهران عصر امروز (یکشنبه) با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

اعضای کمیته پیگیری گفت‌وگوهای ملی سوریه در تهران در این دیدار از جمهوری اسلامی ایران به خاطر کمک به روند راه‌حل سیاسی و ارائه طرح شش ماده‌ای و برگزاری کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه و حمایت از اقدامات و فعالیت‌های این کمیته قدردانی و تشکر کردند.

اعضای این کمیته همچنین از جمهوری اسلامی ایران خواستند کمک کند تا در اسرع وقت نشست ملی سوریه در سطح ملی و استانی در این کشور برگزار شود.

اعضای این کمیته خواستار مساعدت جمهوری اسلامی در جهت تقویت نقش آفرینی معارضه مسالمت‌آمیز در سوریه و نیز در محافل بین‌المللی شدند.

اعضای کمیته مذکور در این دیدار تاکید کردند: علی‌ر‌غم تلاش‌های بعضی از جناح‌ها در حاکمیت و همچنین گروه‌های تندرو و تروریست برای در حاشیه راندن کمیته پیگیری، این کمیته توانسته با قدرت و قوت به فعالیت‌های خود ادامه دهد و موفقیت‌های زیادی در این راستا کسب کند.

کمیته پیگیری نشست گفت‌وگوهای ملی سوریه در تهران همچنین با اشاره به تداوم کمک‌های تسلیحاتی برخی از کشورها در عرصه منطقه و جهان به گروه‌های بی مسئولیت، این امر را موجب نابودی مردم و زیرساخت‌های اقتصادی سوریه دانستند و از مواضع اصولی و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شروع بحران در جهت بازگشت صلح و آرامش به سوریه و نیز کمک کشورمان به مردم سوریه و بازسازی خرابی‌ها در این کشور قدردانی کردند.

در این دیدار امیرعبدالهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان نیز ضمن ابراز خشنودی از فعالیت و پیشرفت‌های خوبی که کمیته مذکور در زمینه گفت‌وگوهای ملی و پیگیری آن داشته، ابراز امیدواری کرد که نمایندگان همه اقشار مردم سوریه و معارضه در گفت‌وگوهای ملی فراگیر که این کمیته در نظر دارد به زودی برگزار کند، شرکت کنند.

امیرعبداللهیان با تاکید بر سیاست ثابت جمهوری اسلامی ایران در خصوص سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره از راه‌حل سیاسی، گفت‌وگوی ملی، توقف خشونت در سوریه و عدم دخالت در این کشور حمایت کرده و خواهد کرد.

وی از کشورهایی که با ارسال سلاح برای گروه‌های بی مسئولیت آنها را برای خرابی، ترور و کشتار مردم سوریه تشویق می‌کنند، خواست این اقدامات خطرناک خود را متوقف کرده و به بازسازی این کشور کمک کنند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ابراز امیدواری کرد در آستانه ماه مبارک رمضان خشونت‌ها در سوریه پایان یافته و گفت‌وگوهای ملی برای دستیابی به یک راه‌حل صلح‌آمیز آغاز شود.

کمیته پیگیری گفت‌وگوهای ملی سوریه که سال گذشته در تهران برگزار شد، متشکل از شخصیت‌های برجسته معارضه سوری از جمله تعدادی از نمایندگان و نیز اعضای کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی سوریه هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها