امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16319
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، مقامات امنیتی نیجریه اعلام کردند که بیش از هزار مهاجر غیرقانونی از کشورهای مختلف آفریقایی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، مقامات امنیتی نیجریه اعلام کردند که بیش از هزار مهاجر غیرقانونی از کشورهای مختلف آفریقایی و به خصوص نیجر و چاد را که از حق اقامت برخوردار نبودند طی ماه های ژانویه تا ژوئن جاری از کشور بیرون کرده است.

همان یاریما، یک مسئول اداره مهاجرت شهر کادونا در شمال نیجریه امروز یکشنبه گفت: مقامات نیجریه 111 شهروند نیجری و چادی را  دیروز در کادونا دستگیر کردند که حق اقامت نداشته اند و از این پس همه مهاجرانی که غیرقانونی وارد کشور شده باشند اخراج می شوند.

هامیسو ماشانو یک مسئول اداره مهاجرت در استان کانو در شمال نیجریه گفت: مسئولان این اداره طی روزهای گذشته 400 مهاجر غیرقانونی از کشورهای آفریقایی همجوار به نیجریه دستگیر کردند و هم اکنون بازجویی از انها ادامه دارد تا به کشورهایشان بازگردانده شوند.

ابا مورو، وزیر کشور نیجریه چند روز پیش تصریح کرد که کشورش طی سال های گذشته حدود 19 هزار تن که بیش تر آنها از کشورهای همسایه و به خصوص چاد، نیجر و کامرون هستند به دلایل امنیتی و در سایه تشدید حملات تروریستی در این کشور که به نظر می رسد برخی مهاجران نیز در آن دست دارند اخراج کرده است.

از سوی دیگر آمریکا تصمیم گرفته است که تجهیزات و سیستم های مدرن به نیجریه بدهد تا آنها را در مرزهای با کشورهای همسایه نصب کند و مانع نفوذ غیرقانونی خارجی ها به داخل نیجریه شوند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها