امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163192
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 261
به گزارش پیروان مــوعــود، «انور عشقی» مدیر مرکز پژوهش‌های حقوقی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه، شایعات سفرش به سرزمین‌های ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «انور عشقی» مدیر مرکز پژوهش‌های حقوقی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه، شایعات سفرش به سرزمین‌های اشغالی را رد کرد. وی مدعی شد: این سفر به پیشنهاد طرف فلسطینی جهت اطلاع یافتن از اوضاع بازداشت‌شدگان فلسطینی و همدردی با خانواده‌های شهدا بوده است.

عشقی در گفت‌گو با رسانه‌های سعودی، تصریح کرد: سفر وی به رام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الله با دعوت از سوی مقامات فلسطینی بوده است. وی همچنین به دیدار خود با خانواده‌های شهدای فلسطینی و حضور در جشن عروسی پسر «مروان برغوثی» رهبر بازداشت شده و یکی از نمادهای مسأله فلسطین اشاره کرد.

عشقی افزود: اسرائیلی‌ها نوشته‌اند من به «اسرائیل» سفر کرده‌ام؛ چون آنها قدس را «اسرائیلی» می‌دانند در حالی‌که ما آن را فلسطینی می‌دانیم و با توجه به طرح سازش ملک عبدالله، آن را قضیه‌ای اسلامی و عربی تلقی می‌کنیم.

وی ادامه داد: من در سفر نخستم، نماز مغرب را در بیت المقدس و بین مسلمانان خواندم، ولی در این سفرم، به عنوان امام جماعت در مسجد «عمر بن الخطاب» که در مهد و بیت‌اللحم واقع شده است، نماز را ادا کردم که در هر دو سفر هدف کمک به مسأله فلسطین بوده است.

عشقی مدعی شد: ما با یک هیأت رسمی نرفتیم بلکه به نمایندگی از مرکز خودمان بازدید کردیم. این سفر به همراه یک هیأت رسمی نبوده بلکه آن یک طرح انفرادی بوده و مرکز ما مرکزی مستقل و غیر دولتی است و من در حال حاضر فقط یک بازنشسته و اندیشمند هستم.

عشقی در این گفت‌وگو به تصاویر منتشر شده از وی در کنار مقام‌های صهیونستی و دیدارش با آنها، اشاره‌ای نکرد.

براین اساس، رسانه‌های عبری‌زبان، عصر جمعه تصاویری از سفر «صمیمانه» هیات سعودی به ریاست ژنرال بازنشسته انور عشقی به سرزمین‌های اشغالی و دیدار آن با مقام‌های ارشد اسرائیلی منتشر کردند.

همزمان، «مجتهد» افشاگر دربار سعودی، که در «توییتر» فعالیت می‌کند، فاش کرد: سفر عشقی به «اسرائیل» (اراضی اشغالی فلسطین) به نمایندگی از دربار سعودی صورت گرفت.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها