امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163202
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: 225
به گزارش پیروان موعود، در عملیات و حمله روز پنجشنبه ارتش نیجریه به محل تجمع تروریست های بوکوحرام در ایالت بورنو، ۴۲ تروریست به هلاکت رسیدند و ۸۰ تن ...

به گزارش پیروان موعود، در عملیات و حمله روز پنجشنبه ارتش نیجریه به محل تجمع تروریست های بوکوحرام در ایالت بورنو، ۴۲ تروریست به هلاکت رسیدند و ۸۰ تن از گروگان های این گروه تروریستی، آزاد شدند.
سخنگوی ارتش نیجریه روز پنجشنبه، با اعلام این خبر گفت: گروگان های آزاد شده، ۳۸ زن و ۴۲ کودک بودند که مدتها قبل توسط عناصر بوکوحرام به اسارت گرفته شده بودند.
«ثانی عثمان» در ادامه افزود: در طول یکسال گذشته، بیش از ۱۰ هزار گروگان دربند تروریست های بوکوحرام که سال گذشته اقدام به ربودن آنها کرده بود، آزاد شده اند.
گفتنی است گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام، در تاریخ ۱۴ آپریل سال ۲۰۱۴ میلادی، اقدام به ربودن ۲۷۶ دانش آموز دختر از یکی از مدارس ایالت بورنو نمود که این اقدام وحشیانه، واکنش های جهانی را به دنبال داشت و سبب تمرکز گروه های حامی حقوق بشر، بر فعالیت های جنایت آمیز این گروه تروریستی در نیجریه شد.
گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام، در سال ۲۰۰۹ میلادی کار خود را با هدف تصرف پایتخت نیجریه آغاز نمود و از آن زمان تاکنون، بیش از ۲۰ هزار شهروند نیجریه را به قتل رسانده و موجب آوارگی بیش از ۲.۷ میلیون نفر در این کشور شده است.
این گروه تروریستی، علاوه بر انجام اقدامات خشونت آمیز در نیجریه، فعالیت های خود را به کشور های همسایه، همچون نیجر، چاد و کامرون نیز گسترش داده و در نهایت پس از ظهور داعش در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴، با این گروه تروریستی، همپیمان شد.

انتهاي پيام

آخرین اخبار
پربازدید ها