امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163218
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 232
به گزارش پیروان مــوعــود؛ "سم ازدمیر"، رئیس سبزهای آلمان در گفتگو با نشریه "بیلد" عربستان سعودی را منبع ترور جهانی دانسته و گفت ریشه این مسئله ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ "سم ازدمیر"، رئیس سبزهای آلمان در گفتگو با نشریه "بیلد" عربستان سعودی را منبع ترور جهانی دانسته و گفت ریشه این مسئله وهابیت عربستان سعودی است.
 
وی همچنین تصریح کرد که داعش، القاعده یا بوکوحرام فرقی نمی کند؛ مرکز ایدئولوژیک همه این فرقه‌های بنیاد گرا در وهابیت است که توسط عربستان سعودی در دنیا حمایت می شود. نود درصد آموزه های اسلامی در عربستان سعودی با آموزه های تروریسم داعش یکی هستند.
 
ازدمیر از دولت آلمان و دیگر کشورهای غربی خواست که مناسبات خود با این کشور را مورد بازنگری قرار دهند.  غرب به جای اینکه عربستان سعودی را به عنوان شریک ببیند که به آن سلاح عرضه می کند باید بالاخره این خطر را که از طریق گسترش جهانی این برداشت بسیار افراطی از مذهب اسلام همچنین برای مسلمانان میانه روی که نزد ما زندگی می کنند ایجاد می شود را ببیند و روند تنها از دور نظاهره گر بودن را خاتمه دهد.
 
رئیس سبزهای آلمان همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره ظهور نوعی جنبش پگیدای ترک در آلمان هشدار داده و این انتقاد را به دولت آلمان وارد کرد که این مسئله را به اندازه کافی جدی نمی گیرد. این اتفاق نظر در آلمان وجود دارد که حزب افراطی آلمان یا جنبش افراط گرای پگیدا در حاشیه جامعه قرار دارند، اما برای ترک های افراطی این استانداردها و معیارها اعتبار ندارد.
 
ازدمیر همچنین از صدور قطعنامه علیه دولت ترکیه سخن گفته و تصریح کرد: اگر دموکراسی، حاکمیت قانون و حقوق بشر همچنان در این کشور به حال تعویق درآید ما باید در سطح اروپایی همچنین به تحریم هایی در ارتباط با حاکمان این کشور فکر کنیم که از جمله آن می تواند بلوکه کردن حساب ها و دارایی های آن ها باشد.
 
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها