امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163221
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۱۵
تعداد بازدید: 182
به گزارش پیروان مــوعــود؛ مقام‌های رسمی مالزی تاکید کردند: در جریان عملیات پلیس که یک هفته به طول انجامیده است، 14 مظنون به همکاری با گروه ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ مقام‌های رسمی مالزی تاکید کردند: در جریان عملیات پلیس که یک هفته به طول انجامیده است، 14 مظنون به همکاری با گروه تروریستی داعش بازداشت شده اند. این افراد مظنون شامل یک عضو ارشد داعش بوده که ظاهرا مسئول اجیر کردن نیرو برای داعش بوده است.

پلیس مالزی در جریان این عملیات موفق به خنثی کردن توطئه بمبگذاری علیه افسران ارشد پلیس شده است. سازمان های امنیتی مالزی در حال مقابله با گسترش داعش در این کشور هستند.

چند ماه قبل مقامهای رسمی مالزی اعلام کردند که حدود 60 نفر از اتباع این کشور به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پیوسته اند.

پلیس مالزی اعلام کرد: فرد 49 ساله ای که از اعضای ارشد داعش بوده در شمال مالزی بازداشت شده و وی ظاهرا یکی از نیروهای فعال برای اجیر کردن تروریست های جدید و اعزام آنها به سوریه بوده است.

یک زن 43 ساله نیز که قصد سفر به فیلیپین و پیوستن به گروه ابوسیاف را داشته، توسط نیروهای امنیتی مالزی دستگیر شده است.

12 نفر دیگر نیز در مناطق مختلف مالزی از جمله شهر کوالالامپور پایتخت این کشور بازداشت شده اند. 14 فرد بازداشت شده بین 20 تا 49 سال سن دارند.

پلیس هویت هیچ یک از افراد بازداشت شده را اعلام نکرده است.

احمد زاهد حمیدی معاون نخست وزیر مالزی نیز پیش از این گفته بود که پلیس توطئه داعش برای ربودن نجیب رزاق نخست وزیر و سایر وزرا را طی سال گذشته خنثی کرده است.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها