امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16329
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۶
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهور منتخب، حسن روحانی صبح امروز با اعضای شورای مشورتی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهور منتخب، حسن روحانی صبح امروز با اعضای شورای مشورتی و هماهنگی اصلاح طلبان و همچنین اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه با تبریک انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت برای وی، بر آمادگی این حزب برای همکاری با دولت یازدهم تاکید کردند.

یک عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی، دکتر روحانی را " خیرالموجودین " خواند و گفت: پیروزی شما در انتخابات ریاست جمهوری آرامش را به کشور بازگردانده است.

شرکت کنندگان در این دیدار تاکید کردند شعارعقلانیت ، استدلال و دولت فراجناحی رییس جمهوری منتخب ملت ایران را واقعا باور داریم و به موفقیت دولت یازدهم امیدوار هستیم.

اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خواستار تعمیق و توسعه تحزب در راستای تحقق جمهوریت نظام شدند و از شعار شایسته سالاری دکتر روحانی استقبال کردند.

رییس جمهوری منتخب نیز در این دیداربه تشریح  روند مبارزات بعداز سال 42 و نقش جریان های مختلف سیاسی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، پرداخت.

روحانی ،شور و شعف ایجاد شده در کشور در دوران رقابت های یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پس از آن را ناشی از حضور گسترده مردم بویژه جوانان دانست.

رییس جمهوری منتخب ، بیانات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق حماسه سیاسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تابلوی زیبایی که از حضور حماسی مردم تصویر شد انشاء الله در مسیر تدبیر به فرجامی که به نفع مردم است، منتهی شود.

روحانی اظهار داشت: از لحظه ورودم به عرصه انتخابات ریاست جمهوری با توجه به مسئولیت هایی که داشتم، می دانستم دولت یازدهم در چه شرایط دشواری شکل می گیرد اما بین خود و خدا عهد کردم که این مسیر را بپیمایم.

در این دیدار که در محل استقرار موقت رییس جمهوری منتخب ملت ایران برگزار شد، حبیب الله عسگراولادی ، محمد نبی حبیبی، فاطمه رهبر، اسدالله بادامچیان، مصطفی میرسلیم، حمیدرضا ترقی، عبدالرضا مصری، محمدعلی امانی، حجت الاسلام علی بنایی و ابوالفضل حیدری از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی حضور داشتند. 

اعضای شورای مشورتی اصلاح طلبان نیز با حضور در محل استقرار موقت رئیس‌جمهور منتخب با تشکر از روحانی تاکید کردند: انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری، دستاوردهای مختلفی داشته که بازگشت عاطفه به جامعه و نزدیک شدن دل ها از جمله این دستاوردها است.

در این دیدار خاطرنشان شد که حضور و رای مردم به روحانی تا قلب روستاهای کشور بسیار پرمعنی است و ارتباط مناسب قشرهای مختلف مردم با رییس جمهوری منتخب می تواند تقلیل دهنده مشکلات کشور باشد.

حاضران در این دیدار تاکید کردند که مردم ایران بخوبی می دانند در شرایط موجود کشور نباید انتظار رفع مشکلاتی را که دیگران پدید آورده اند در زمان کوتاه داشته و رسانه ها و نخبگان نیز توجه لازم را داشته باشند که سطح انتظارها از دولت یازدهم بالا نرود.

فعالان اصلاح طلب ، همبستگی ملی و پایان بداخلاقی هایی که مردم از آن رنج برده اند را از دیگر دستاوردهای انتخابات ریاست جمهوری اخیر دانسته و گفتند که ما قدردان شرایط پیش آمده هستیم.

شرکت کنندگان در این دیدار، پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را تحولی اجتماعی خواندند که مردم و رهبری آفریده اند و گفتند که رییس جمهوری منتخب و دولت یازدهم از پشتوانه عقلانیت، ادب ، اخلاق، علم و تجربه برخوردار است.

حاضران در این دیدار همچنین با اشاره به اینکه شعار دولت فراجناحی برای دکتر روحانی ، بهره گیری از نیروهای معتدل است ، افزودند ما می دانیم که اعضای دولت باید همفکر و همراه رییس جمهوری منتخب باشند و نباید در این زمینه انتظارهای بی جا پدید آید.

ایجاد شرایط نقد در کشور و اینکه دولت یازدهم در چه شرایط سختی مسئولیت امور اجرایی کشور را برعهده می گیرد، از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد.

رییس جمهوری منتخب نیز در این دیدار با تشکر از حضور گسترده مردم و نقش بی بدیل رهبری در پدید آمدن حماسه سیاسی، گفت:از ابتدا که پا در عرصه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گذاشتم ، در طول مسیر و تا روز رای گیری ، بیانات و راهنمایی های ایشان برای تحقق این حماسه حقیقتا راهگشا و بی نظیر بود.

روحانی همچنین از تلاش های آیت الله هاشمی رفسنجانی و  سید محمد خاتمی برای تحقق مشارکت و پدید آمدن این حماسه بزرگ تشکر کرد و افزود: همگان برای اصل نظام و مردم به میدان آمدند.

رییس جمهوری منتخب در خصوص تبیین گفتمان اعتدال در جامعه گفت : در این زمینه باید از تفاسیر متفاوت و غیرصحیح و افراط و تفریط ها جلوگیری شود.

روحانی افزود: باید بدانیم انتخاب صحیح مسیر از ویژگی های مهم گفتمان عدالت است و البته هدف هم اهمیت دارد و باید برای افکار عمومی در داخل و بویژه خارج از کشور تبیین گردد.

رییس جمهوری منتخب همچنین خواستار کمک همه دلسوزان کشور برای تحقق دولت تدبیر وامید شد و گفت فراجناحی به این معنی است که اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل ، دولت یازدهم را از خود بدانند و به آن کمک کنند.    

در این دیدار که در محل استقرار موقت رییس جمهوری منتخب برگزار شد، احمد مسجد جامعی ، محمد علی نجفی، معصومه ابتکار، غلامحسین کرباسچی، محمدرضا خاتمی، محسن رهامی ، حسن کاشفی ، حمیدرضا جلایی پور، هادی خانیکی و مسعود ادیب حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها