امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163291
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 233
به گزارش پیروان مـوعـود؛حضرت آیت‌الله العظمی بهجت(ره) در کتاب «ورق‌های آسمانی؛ پرسش‌های شما و پاسخ‌های آیت‌الله ...

به گزارش پیروان مـوعـود؛حضرت آیت‌الله العظمی بهجت(ره) در کتاب «ورق‌های آسمانی؛ پرسش‌های شما و پاسخ‌های آیت‌الله بهجت(ره) به پرسش‌هایی درباره امام زمان(عج) پاسخ گفته است که بخشی از آن در ادامه می‌آید:

 

سؤالی که ممکن است برای هر کسی پیش آمده باشد و برای بنده هم مطرح است: نحوه تغذیه امام زمان (عج) چگونه است؟ مثلاً آیا آن حضرت غذای معمولی مردم، نظیر چایی هم می‌نوشند؟!

از بعضی کسانی که به محضر حضرت صاحب (عج) تشرف نموده‌اند، نقل شده است که سیگار یا چای را به حضرت تعارف کردند ولی ایشان فرمودند: ما از فضول معاش تناول نمی‌کنیم! البته اصل معاش زیادی است، چه رسد به فضول آن! چرا انسان عاقل از اول اقدام به استعمال آن کند، تا در آخر به آن مبتلا و معتاد شود، به طوری که دیگر نتواند از آن دست بردارد؟!

برخی می‌گویند دیدن امام زمان (عج) مهم نیست! اطاعت و کسب رضایت آن حضرت که همان رضای خداست مهم است. جنابعالی این سخن را تصدیق می‌کنید؟

نظر کردن به جمال مبارک حضرت صاحب (عج) خوب و فضیلت دارد، اما می‌دانیم که عده‌ای در زمان حضور پیغمبر (ص) و یا ائمه (ع) به جمال آن‌ها نظر می‌کردند، ولی به مقام آن‌ها معرفت نداشتند و از آن‌ها اطاعت نمی‌کردند. بنابراین، قطعاً معرفت‌ آن‌ها و یقین به مقامات و عظمت و جلالت آن‌ها، خیلی بالاتر از نظر به جمال ظاهری آنان است! بنابراین، اگر بتوانیم یک کافر را به ایمان دعوت کنیم، باید بکنیم، ولو این که نماز نخواند!

مشغول به اذکار و دعاهای شده‌ام تا امام عصر (عج) را ببینم. از شما می‌خواهم حقیر را دعا کنید؟

بعضی شروع به اذکار و اورادی می‌کند تا امام زمان (عج) را ببینند. چه اصراری بر دیدن آن حضرت دارید؟! شما سعی کنید اعتقادتان به حضرت زیاد شود و ایشان از شما خشنود باشند.

از صمیم قلب می‌خواهم سیمای ملکوتی امام زمان (عج) را ببینم. از شما می‌خواهم راهنمایی‌ام کنید تا به این فوز عظیم نائل شوم؟

اگر کسی بخواهد تشنگی و عطش دیدار انبیاء و امامان را در وجود خود تخفیف دهد، زیارت مشاهد مشرفه به منزله‌ ملاقات آن‌ها و دیدار حضرت غائب (ع) است. آن‌ها در هر جا حاضر و ناظرند. هرگاه انسان به یکی از آن‌ها متوجه شود، مانند آن است که به همه متوجه شده و همه را زیارت و دیدار کرده است.

چه ذکری را بگویم تا ولی مطلق خدا حضرت مهدی (ع) را ببینیم ولو در عالم رؤیا؟ راهنمایی‌ام کنید؟

زیاد صلوات بفرستید، با حضور قلب و هدیه به حضرت نمایید.

آیا به نظر جنابعالی همه علائم ظهور باید اتفاق بیفتد تا ظهور امام زمان (ع) محقق شود؟!

علائمی (حتمیه و غیر حتمیه) برای ظهور آن حضرت ذکر کرده‌اند، ولی اگر خبر دهند فردا ظهور می‌کند، هیچ استبعاد ندارد لازمه این مطلب آن است که در بعضی از علائم بداء صورت می‌گیرد و بعضی دیگر از علایم حتمی هم مقارن با ظهور آن حضرت اتفاق می‌افتد.

خدا کند ولو به تقیه کردن از طریقه اهل حق و اهل بیت (ع) مخذول نشویم، گرفته شدن ایمان از اهل ایمان از کشته شدن آنها بدتر است، در روایت است که فتنه‌هایی بر اهل ایمان می‌آید،

«فتن کقطع الّلیل المظلم؛ فتنه‌هایی همانند پاره‌‌های شب تاریک».

ما این همه ابتلائات را می‌بینیم و می‌گوییم: آیا فتن کقطع الّیل المظلم راست است، یا نه؟! و آیا - نعوذ بالله - طریقه حقه اهل بیت (ع) حق است، یا باطل؟! با این همه رخدادها که می‌بینیم و برای ما پیش‌بینی و پیش‌گویی کرده‌اند، باز شک و تردید داریم!

در جست‌وجوی امام عصر (عج) هستم و می‌خواهم به زیارتش نایل شوم از شما می‌خواهم دعایم کنید تا موفق شوم؟

لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر (عج) تشرف حاصل کند، بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسل به ائمه (ع) برای او بهتر از تشرف باشد؛ زیرا آن حضرت می‌بیند و می‌شنود و عبادت در زمان غیبت افضل از عبادت در زمان حضور است و زیارت هر کدام از ائمه اطهار (ع) مانند زیارت حضرت حجت (عج) است.

 

آخرین اخبار
پربازدید ها