امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16334
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۷
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس احمد مشیری با بیان اینکه آب تهران جزو بهترین آب‌های جهان است، افزود: کشورهای اروپایی با وجودی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس احمد مشیری با بیان اینکه آب تهران جزو بهترین آب‌های جهان است، افزود: کشورهای اروپایی با وجودی که از 200 سال پیش سامانه جمع‌آوری فاضلاب دارند اما چون پساب فاضلاب را داخل رودخانه‌ها می‌ریزند و از همان رودخانه آب برای تصفیه برداشت می‌کنند، گرچه کیفیت شیمیایی این آب بالاست اما کیفیت فیزیکی و طعم و بوی مناسب نوشیدن ندارد و از آب بسته‌بندی برای آشامیدن استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: آب تهران بزرگ از برفاب دماوند، البرز، و .... تامین می شود و بدیهی است که نه به آب بسته‌بندی و نه به دستگاه تصفیه آب نیاز است.

وی تاکید کرد: نکته مهم این است که نباید مشکلات تاسیساتی داخل ساختمان را به حساب شرکت‌های آب و فاضلاب گذاشت.

وی ادامه داد:بهترین کار این است که مشترکان، آب نزدیک‌ترین شیر به کنتور آب را داخل لیوانی بریزند و رنگ و طعم و بوی آن را چک کنند، در غیر این صورت اگر بقیه شیرهای داخل منزل دارای آب کدر و ... است، مشکل از پوسیدگی، زنگ‌زدگی و ...تاسیسات داخلی ساختمان است و نه کیفیت آب.

*مصرف یک فرد اروپایی برابر با یک سوم میزان مصرف یک فرد ایرانی است

مشیری سپس با بیان اینکه میزان مصرف یک فرد اروپایی برابر با یک سوم میزان مصرف یک فرد ایرانی است، تصریح کرد: باید حتما به سمت مصرف بهینه آب حرکت کنیم و برای این کار، استفاده از وسایل کاهنده مصرف و نیز شیرآلات اهرمی و سنسوری پیشنهاد می‌شود.

وی درخصوص نحوه عملکرد لوازم کاهنده مصرف آب گفت: این لوازم، هوا را با آب مخلوط می‌کنند‌ بنابراین میزان آبی که بیرون می‌دهند نصف می‌شود در حالی‌ که حجم آب کمتر نمی‌شود.

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: باید آب را برای نسل‌های آینده نگه داریم چون قطعا جنگ جهانی بعدی بر سر آب خواهد بود.

وی افزود: بیشتر کشورهای جهان مرزهایشان با کشورهای دیگر ازطریق رودخانه‌هاست و گاهی آب یک رودخانه از چند کشور مختلف عبور می‌کند و همین امر دلیلی بر نزاع‌های آینده خواهد بود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها