امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16337
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منابع امنیتی بلندپایه در وزارت کشور لیبی امروز یکشنبه فاش کرد: وزارت کشور و مقامات لیبی در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منابع امنیتی بلندپایه در وزارت کشور لیبی امروز یکشنبه فاش کرد: وزارت کشور و مقامات لیبی در حال آماده کردن طرحی ظرف دو هفته هستند تا برنامه عملی برای انحلال همه گردان هایی تدارک ببیند که تحت کنترل دولت لیبی نیستند.

این منابع گفتند:سلسله نشست هایی با حضور فرماندهان گردان های مسلح در لیبی و با مدیریت وزارت کشور در حال برگزاری است که هدف از آن انحلال این تشکیلات مسلح و الحاق عناصر آن به نیروهای امنیتی نظامی لیبی در چارچوب اجرای تصمیم شماره 53 کنگره است.

بر اساس تصمیم کنگره ملی لیبی همه گردان های مسلح در این کشور تا پایان سال جاری میلادی منحل می شوند.

این منبع تاکید کرد: طرح مذکور تنها اختصاص به گردان های سپر لیبی ندارد بلکه همه گردان های قدرتمند دیگر همچون النواصی، السویحلی، الصواعق و القعقاع و همه گروه هایی که تحت امر دستگاه های رسمی کشور نیستند، شامل می شود.

دو هفته پیش شهروندان معترض به گسترش سلاح در لیبی به مقر گردان های سپر لیبی در شهر بنغازی، مهد انقلاب لیبی حمله کردند که به درگیری و کشته شدن بیش از 30 تن از معترضان و زخمی شدن ده ها تن دیگر منجر شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها