امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163375
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 222
به گزارش پیروان مــوعــود؛ این اولین دیدار روسای جمهوری دو کشور ،پس از بحران ناشی از سرنگونی جنگنده روسی در مرز سوریه توسط ترکیه، خواهد ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ این اولین دیدار روسای جمهوری دو کشور ،پس از بحران ناشی از سرنگونی جنگنده روسی در مرز سوریه توسط ترکیه، خواهد بود.

'نورالدین جانیکلی' معاون نخست وزیر و نهاد زیبکجی وزیر اقتصاد ترکیه روز گذشته در راس هیاتی عازم مسکو شدند.
این سفر نیز نخستین سفر یک هیات بلندپایه ترکیه ای است که به دنبال کودتای نافرجام 15 جولای به خارج، با هدف عادی سازی مناسبات ترکیه با روسیه صورت می گیرد.
مناسبات ترکیه و روسیه بر سر ساقط شدن جنگنده روسی از سوی ترکیه در در مرز سوریه در 24 نوامبر سال گذشته میلادی متشنج شده بود.
اردوغان ماه گذشته با ارسال نامه ای به ولادیمیر پوتین، از بابت سقوط جنگنده روسی ابراز تاسف کرد و برای خانواده خلبان روسی تسلیت گفت و اعلام کرد دولت آنکارا آماده التیام بخشی از درد و رنج های خلبان روسی می باشد.
به دنبال این نامه، اردوغان و پوتین گفت و گوی تلفنی داشته و ضمن دستور به دولت های خود برای شروع فرایند عادی سازی مناسبات دو کشور، تصمیم گرفتند در کوتاهترین زمان ممکن دیدار دوجانبه داشته باشند.
روابط آنکارا و مسکو که همزمان با عادی سازی روابط آنکارا با رژیم صهیونیستی شروع شده، به سرعت ادامه دارد و مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به تازگی اعلام کرد، قویترین حمایت از دولت آنکارا به دنبال کودتای نافرجام 25 دی ماه گذشته را روسیه داشته است.
روسیه بزرگترین تامین کننده انرژی ترکیه می باشد. در مقابل روسیه یکی از بزرگترین بازارهای گردشگری و صادراتی این کشور می باشد. منبع: ایرنا

آخرین اخبار