امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163401
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 295
به گزارش پیروان مــوعــود مرد تازه مسلمان انگلیسی که اخیرا به سوریه سفر کرده بود، پس آنکه متهم به پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش شد، به شدت این ...

به گزارش پیروان مــوعــود مرد تازه مسلمان انگلیسی که اخیرا به سوریه سفر کرده بود، پس آنکه متهم به پیوستن به گروه تروریستی تکفیری داعش شد، به شدت این اتهام را رد و انزجار عمیق خود را از این گروه تروریستی اعلام نمود.
 
«جان لتس» هرگونه ارتباط و حمایت از داعش را انکار و تاکید کرد: هیچگاه به جانبداری از گروه غیر مسلمان و کثیف داعش نپرداخته و نخواهد پرداخت.
 
وی با کنایه به دولت انگلیس خاطر نشان کرد: طبق تعریفی که دولت بریتانیا از تروریسم ارائه می دهد، من تروریست هستم. زیرا دولت این کشور می گوید: هرکس با سیستم غیر اسلامی و سیستمی که توسط انسان ارائه شده، مخالفت کند، تروریست است.
 
این جوان تازه مسلمان که تنها ۲۰ سال سن دارد و از حدود دو سال پیش به سوریه سفر کرده است، هدف خود را از این سفر اینچنین بیان داشت: هدف من از این سفر رسیدن به حقیقت بود و هرگز از کاری که انجام داده ام پشیمان نیستم.
 
جان لتس در ادامه افزود: هرگز قصد بازگشت به انگلیس را ندارد، زیرا یقین دارد که در صورت بازگشت، مورد استقبال قرار نخواهد گرفت و به اتهام حمایت از تروریسم به زندان افکنده خواهد شد.
 
به گفته مقامات انگلسی، این جوان مسلمان انگلیسی به همکاری با گروه های تروریستی متهم شده است و در ماه ژانویه به اتهامات وی در دستگاه قضایی بریتانیا رسیدگی خواهد شد.
 
شایان ذکر است کشور انگلیس، در صدر کشورهای اروپایی صادرکننده تروریست به سوریه و عراق قرار دارد و برخی آمارها حکایت از پیوستن بیش از ۸۵۰ انگلیسی به داعش دارد.
 

«ان لتس» جوان مسلمان اهل آکسفورد
 
 

منبع: ابنا

آخرین اخبار
پربازدید ها