امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163403
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 287
به گزارش پیروان مــوعــود، فعالان عربستانی با انتقاد از اینگونه سخاوتمندی های آل سعود، یادآور شدند که این کمک در حالی پرداخت می شود که جوانان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، فعالان عربستانی با انتقاد از اینگونه سخاوتمندی های آل سعود، یادآور شدند که این کمک در حالی پرداخت می شود که جوانان عربستانی با مشکلاتی مانند فقر، بیکاری و نبود مسکن مواجهند.

"منیره الجش" در شبکه های اجتماعی اینگونه نوشت: "خدایا، بالاخره کی مقامات سعودی از مردم حمایت می کنند، کی به دختران عربستانی برای تحصیل در دانشگاه بر دختران غیر عربستانی اولویت قائل می شوند؟".

"سرمدی" از "مدینه منوره" نوشت: ما مصر را دوست داریم اما خودی ها واجب ترند، وضع آموزش و پرورش و بیکاری افتضاح است، اول حق مردم خودتان را بدهید آن وقت از خارجی ها حمایت کنید، ما با فقر، بیکاری، بحران مسکن و بحران مالی مواجهیم، نزدیکان واجب ترند، چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است".

"نافع السلیمی" از "جده" نوشت: یک میلیارد دلار برای اعطای وام به مردم کم درآمد عربستان برای بهبود وضعیت آنان کافی است.

" ترکی الشلهوب " نویسنده عربستانی نوشت: مسوولان سعودی یک میلیارد دلار به مصر کمک می کنند و با برداشتن آن از جیب شهروندان عربستانی آن را مسترد می نمایند، فقرای ما اولی تر هستند، کسر بودجه داریم، تاسیسات زیربنایی ما فرسوده شده، ما برای استفاده از پول های خودمان مستحق ترهستیم، غارت و چپاول دیگر کافی است، برای آگاهی شما بگویم که ۳۲۷ میلیارد دلار کسر بودجه داریم، یک چهارم مردم ما فقیرند و عمدتا از خود خانه ندارند.

یک منتقد سیاسی نوشت: فقر عیب نیست اما مایه ننگ حکومتی است که در دریایی از نفت غوطه ور است اما مردمش زیر خط فقرهستند.

"عماد الحواس" نوشت: در چارچوب همسویی با حمایت یک میلیارد دلاری عربستان از مصر یک خانه را بر سر زنی خراب کرده و او را همراه با خانواده اش آواره کردند.

منبع: العالم

آخرین اخبار
پربازدید ها