امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163411
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: 289
به گزارش پیروان مــوعــود؛ بعد از گذشت حدود 18 روز ارتش هند به حکومت نظامی در کشمیر پایان داد و قانون منع رفت و آمد لغو شد با این وجود ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ بعد از گذشت حدود 18 روز ارتش هند به حکومت نظامی در کشمیر پایان داد و قانون منع رفت و آمد لغو شد با این وجود درگیری‌های پراکنده بین مردم و نیروهای امنیتی ادامه دارد.

به گزارش دیلی اکسپرس، بعد از اینکه «راج نات سینگ» وزیر کشور هند برای بازدید از کشمیر راهی این منطقه شد ارتش با لغو قانون حکومت نظامی در سرینگر،‌ باندی‌پور، باره موله و گاندر بل مقدمات سفر وی را فراهم کرد.
سینگ با مقامات نظامی و اطلاعاتی در کشمیر ملاقات و به تبادل نظر درباره راهکارهای مناسب برای سر و سامان دادن به اوضاع این منطقه پرداخت.
با وجود برداشته شدن حکومت نظامی هنوز هم اوضاع در جنوب کشمیر وخیم گزارش می‌شود و درگیری پراکنده بین مردم و نیروهای امنیتی ادامه دارد.
این در حالی است که هیئتی از افسران عالی رتبه ارتش هند برای مذاکره با نمایندگان ارتش پاکستان امروز از مرز واگه وارد این کشور شدند.
اجلاس نیروهای مرزی پاکستان و هند هر 6 ماه یکبار برگزار می‌شود اما تصور می‌شد با توجه به بحران در کشمیر این اجلاس برگزار نشود.
کررشن کمار شرما سرپرستی تیم مذاکره کننده هند در این اجلاس را به عهده دارد و عمر فاروق برکی سرپرستی تیم مذاکره کننده پاکستان را به عهده خواهد داشت.
تبادل زندانیان،‌جلوگیری از ورود شبه‌نظامیان و جلوگیری از قاچاق در دو طرف مرز محورهای مهم اجلای نیروهای نظامی پاکستان و هند است.

تا کنون بر اثر درگیری بین تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی بیش از 55 نفر کشته و 3 هزار نفر زخمی شده‌اند.

آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد بیش از 100 نفر نیز بر اثر این درگیری‌ها چشمان خود را از دست داده‌اند.

با ادامه بحران کشمیر سازمان‌های کمک مردمی با احداث کمپ نزدیک بیمارستان‌ها و توزیع غذا و داروی رایگان سعی دارند به مردم کشمیر کنند.

بعد از کشته شدن برهان وانی از رهبران کشمیری عضو گروه حزب المجاهدین،‌ حکومت نظامی در این سرزمین اجرا شد که کمبود دارو و مواد غذایی را به دنبال داشت. منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها