امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16344
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه المنار لبنان، افراد مسلح به مرکز ایست و بازرسی ارتش لبنان در محله التعمیر در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه المنار لبنان، افراد مسلح به مرکز ایست و بازرسی ارتش لبنان در محله التعمیر در اطراف اردوگاه عین الحلوه که بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان با جمعیت 300 هزار نفر می باشد، تیراندازی کردند.

درگیری‌هایی نیز بین ارتش لبنان و افراد مسلح در خیابان التحتانی اردوگاه عین الحلوه روی داد.

دو نفر نیز در جریان اصابت یک گلوله خمپاره به یکی از محله های شهر صیدا زخمی شدند.

عناصر جماعت احمد الاسیر سلفی تندرو عصر امروز به یک مرکز ایست و بازرسی ارتش در اطراف مسجد بلال بن رباح در منطقه عبرا در شهر صیدا حمله کردند که در جریان درگیری روی داده چهار نیروی ارتش از جمله دو افسر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

این منبع امنیتی همچنین از وقوع درگیری هایی بین نیروهای ویژه ارتش لبنان و یک گروه از جماعت الاسیر در منطقه مجدلیون خبر داد.

درگیری های شدید در عبرا جریان داشت که به سمت آپارتمانهای مسکونی و بین منطقه عبرا و منطقه مجاور آن گسترش یافت و صدای انفجار گلوله های سنگین و شلیک گلوله های "آر.پی جی"در فضای شهر به گوش رسید.

اطلاعات اولیه حاکی است که حمله به ارتش لبنان در پی توقیف یکی از همراهان احمد الاسیر روی داد.

در همین حال، ارتش لبنان نیز نیروهای پشتیبانی گسترده ای را برای جلوگیری از گسترش درگیری و مهار اوضاع به صیدا ارسال کرد.

درهمین حال، ارتش لبنان از رهبران و شخصیت های دینی در شهر صیدا خواست تا موضع خود را مشخص کرده و یا در کنار ارتش قرار گیرند یا فتنه انگیزان.

میشل سلمان رئیس جمهوری لبنان نیز تاکید کرد: ارتش مسئولیت کامل دارد تا در راستای حفاظت از امنیت لبنانی ها و کرامت و هیبت ارتش، تجاوزگران را هدف قرار داده و عاملان این اقدامات را بازداشت کند.

وی همچنین از وزیران و فرماندهان امنیتی ذیربط خواست تا صبح فردا در کاخ ریاست جمهوری در منطقه بعبدا در بیروت نشستی را با وی برگزار کنند.

در همین حال، نیروهای ارتش لبنان برای جلوگیری از بسته شدن هر یک از خیابان‌ها توسط افراد مسلح مستقر شدند.

افراد مسلح جاده ساحلی صیدا را بستند که ارتش برای بازگشایی آن وارد عمل شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها