امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163460
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 364
به گزارش پیروان مــوعــود؛ عناصر تروریستی «جبهه النصره» به طرز مشکوکی مواضع خود را در ریف غربی «درعا» واقع در جنوب سوریه ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ عناصر تروریستی «جبهه النصره» به طرز مشکوکی مواضع خود را در ریف غربی «درعا» واقع در جنوب سوریه تخلیه کردند.

وبگاه خبری «آرا» که وابسته به معارضان سوری است گزارش داد که النصره چهارشنبه (روز گذشته) از مواضع خود در منطقه «حوض الیرموک» عقب نشسته و هیچ بیانیه یا توضیحی در این زمینه ارائه نکرده است.

«وسام الامیر» که یکی از فعالان رسانه‌ای است در این زمینه تصریح کرد، مناطقی که النصره تخلیه کرد در موازات مناطقی قرار دارد که تحت اشغال گروه «جیش خالد ابن الولید» است که وابسته به داعش است.

وی تأکید کرد عناصر النصره همه سلاحهای سنگین و سبک خود را از این جبهه ها خارج کردند.

به گزارش این وبگاه، برخی از منابع نزدیک به النصره ادعا کردند که این گروه احساس خطر کرده که هدف دوم گروههای معارض مسلح خواهد بود؛ زیرا خبرهایی درباره عملیات قریب الوقوع نظامی اردن و کشورهای ائتلاف علیه گروههای تروریستی در جنوب سوریه شنیده می‌شود؛ از این روی به موقعیت دفاعی تغییر حالت داده است.

این منابع همچنین تأکید کردند که النصره در هیچ عملیاتی علیه داعش در جنوب سوریه شرکت نخواهد کرد بلکه فقط حملات را دفع خواهد کرد.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها