امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163462
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 288
به گزارش پیروان مــوعــود، در پی تشدید دایره محاصره نیروهای ارتش سوریه علیه گروههای تروریستی در شهرک «حوشه الفاره» واقع در غوطه شرقی، ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در پی تشدید دایره محاصره نیروهای ارتش سوریه علیه گروههای تروریستی در شهرک «حوشه الفاره» واقع در غوطه شرقی، چیزی به آزادسازی این شهرک باقی نمانده است.

هلاکت شمار زیادی از تروریست های جیش الاسلام

این در حالی است که نیروهای ارتش سوریه توانستند از محور «میدعا» به سمت حوش الفارة پیشروی کنند که در جریان آن تعدادی از تروریست های گروه موسوم به «جیش الاسلام» به هلاکت رسیده و عده ای نیز مجروح شدند.

در همین ارتباط یک افسر میدانی ارتش سوریه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم گفت: درگیری های شدیدی بین نیروهای ارتش و گروههای تروریستی در عمق غوطه شرقی در جریان است و همزمان با آن مزارع جنوبی شهرک حوش الفاره زیر آتش شدید نیروی هوایی از چنگ تروریست ها در آمده است و چند خط امداد رسانی در حد فاصل حوش الفاره و چند شهرک اطراف آن تحت کنترل ارتش درآمده است.

تروریست ها در حال ترک مواضع خود در حوش الفاره هستند

به گفته وی نیروهای ارتش تحت پشتیبانی گروههای دفاع مردمی در حال پیشروی به سمت حوش الفاره هستند و این در حالی است که از چند روز پیش نیروی هوایی با حمله به مهم ترین نقاط استقرار جیش الاسلام در این منطقه زمینه پیشروی به سمت آن را فراهم کرد زیرا در اثر این حملات برخی نقاط دفاعی تروریست ها منهدم شده و آنان به ناچار مواضع خود را ترک کردند.

بلاتکلیفی تروریست های جیش الاسلام

این افسر سوری ادامه داد: در این شرایط تروریست های جیش الاسلام سردرگم و بلاتکلیف مانده اند به ویژه اینکه نیروهای هوایی سوریه خطوط امدادرسانی آنان را زیر آتش گرفتند تا جایی که آنان به کشته شدن 26 عضو خود از جمله «ابواکرم» یکی از سرکردگان جیش الاسلام در منطقه اعتراف کردند.

وی در توضیح اوضاع جاری تصریح کرد: دستاورد نیروهای ارتش سوریه در این منطقه موجب قطع شدن راههای ارتباطی تروریست ها در غوطه شرقی و خطوط امدادرسانی آنان از سمت منطقه صحرایی به حوش الفاره شده است و این منطقه اکنون زیر آتش نیروهای ارتش قرار گرفته و دایره محاصره علیه تروریست ها به سمت شهر «دوما» بزرگترین محل استقرار تروریست های جیش الاسلام در حومه دمشق در حال امتداد است.

درخواست کمک مخالفان برای جیش الاسلام

در این میان برخی منابع رسانه ای وابسته به مخالفان سوریه به ضربات سنگین گروههای مسلح در غوطه شرقی اعتراف کرده و از سایر گروهها خواسته اند که هرچه سریع تر به نیروهای جیش الاسلام کمک کنند.

شهرک حوش الفاره در قلب غوطه شرقی و در حومه دمشق قرار دارد و در فاصله شش کیلومتری شرق دوما واقع است از همین رو خط مقدم دفاعی آنان در بزرگترین محل استقرار خود در شهر دوما به شمار می آید.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار