امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16348
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۰
تعداد بازدید: 212
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از المنار، ‌فرماندهی ارتش لبنان امروز و در پی درگیری‌های شهر صیدا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تعدادی از عناصر ارتش ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از المنار، ‌فرماندهی ارتش لبنان امروز و در پی درگیری‌های شهر صیدا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تعدادی از عناصر ارتش لبنان با فریبکاری کشته و زخمی شدند. مایه تاسف آنجاست که این افراد به دست عناصر دشمن کشته نشدند، بلکه به دست یک گروه لبنانی در قلب شهر صیدا کشته شدند که به روی ارتش آتش گشوده بود.

این بیانیه تاکید می‌کند که ارتش از ماهها پیش به دنبال دور کردن لبنان از حوادث سوریه است و به مطالبات سیاسی در راستای ضرورت سرکوب گروه های وابسته به شیخ احمد الاسیر واکنش نشان نداده است؛ چرا که به دنبال مهار فتنه است و می‌خواهد به همه گروهها اجازه تحرک و عمل در راستای قانون را بدهد. ارتش همچنین نسبت به تلاش‌های فتنه‌انگیز نیز واکنش نشان نداده و به دنبال حفظ امنیت و ثبات و سلامت عناصر خود است.

این بیانیه می‌افزاید: اما اتفاقی که امروز در صیدا روی داد، مافوق تصورات بود، ارتش لبنان با خونسردی کامل هدف قرار گرفت  تا اوضاع صیدا به حالت انفجار برسد، این اتفاق در سال 1975 نیز انجام شده بود تا لبنان بار دیگر در دور باطل خشونت‌ها قرار بگیرد.

این بیانیه تاکید کرد که فرماندهی ارتش گفتمان دوگانه را رد می‌کند و مقامات سیاسی و امنیتی و شخصیت های صیدا امروز باید مواضع خود را به صورت علنی در این رابطه اعلام کنند.آنها باید بگویند که در کنار ارتش لبنان به دنبال حمایت از شهر و ساکنان آن هستند یا اینکه در کنار فتنه گران و قاتلان نظامیانند.

فرماندهی ارتش تاکید کرد که در مورد تجاوزهای سیاسی و نظامی سکوت نمی‌کند و مأموریت خود را در سرکوب فتنه در صیدا و دیگر مناطق لبنان ادامه می‌دهد و با دستان آهنین روی دست کسانی که خون ارتشی‌ها را می ریزند، می زند و به کسانی که بر اقدامات این افراد سرپوش‌های سیاسی و تبلیغاتی می‌گذارند نیز پاسخ خواهند داد.

یک منبع امنیتی ساعتی پیش از وقوع درگیری‌هایی بین نیروهای ویژه ارتش لبنان و یک گروه از جماعت الاسیر در منطقه مجدلیون خبر داد. 4 نیروی ارتش لبنان ساعتی پیش به ضرب گلوله عناصر جماعت الاسیر کشته و سه نفر زخمی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها