امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163482
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۸
تعداد بازدید: 369
به گزارش «پیروان مــوعــود»، گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد سلاح‌هایی که کشورهای حوزه بالکان به ترکیه، عربستان، اردن ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد سلاح‌هایی که کشورهای حوزه بالکان به ترکیه، عربستان، اردن و امارات متحده عربی می‌فروشند، به مناطق جنگی سوریه ارسال و مورد استفاده داعش و جبهه‌النصره قرار می‌گیرد.  کروواسی، اسلواکی، رومانی، بلغارستان و جمهوری چک، فروش یک میلیارد پوند تسلیحات به خاورمیانه از سال 2012 را تأیید کرده‌اند.
تفنگ‌ « AK-47»، راکت انداز و مسلسل در بین سلاح‌های تهاجمی است که به ترکیه، عربستان، اردن و امارات متحده عربی فرستاده می‌شود.
روزنامه «دیلی اکسپرس» با این مقدمه نوشت که گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد که این محموله‌های مرگبار به منطقه‌ جنگی سوریه ارسال می‌شود تا گروههای وابسته به «داعش» و «جبهه‌النصره» از آنها استفاده کنند.
این گزارش نوشت، «پاتریک ویلکن»، محقق کنترل تسلیحات در سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که این تجارت سودآور از طریق خط لوله بالکان قطعاً غیرقانونی است.
وی افزود: «شواهد نمایانگر یک انحراف سیستماتیک جهت سلاح‌ها به سوی گروههای مسلحی است که به نقض جدی حقوق بشر متهم هستند. اگر این مسئله به اینگونه باشد، انتقال این تسلیحات طبق قوانین بین‌المللی از جمله پیمان تجارت تسلیحات سازمان ملل غیرقانونی است و باید فوراً متوقف شود».
طبق این گزارش، تنها یک کشور عضو اتحادیه اروپا یعنی هلند، صادرات تسلیحات به عربستان سعودی که تا حد زیادی به دلیل نقض حقوق بشر مورد انتقاد است را متوقف کرده است.
نمایندگان پارلمان هلند در ماه مارس به نفع تحریم تسلیحاتی عربستان رأی دادند و دلیل آن بمباران ظالمانه شهرهای یمن توسط جنگنده‌های سعودی بود.
طبق گزارش کمپین مبارزه با تجارت تسلیحات، در دوران نخست‌وزیری «دیوید کامرون»، انگلیس بیش از 6.7 میلیارد پوند سلاح به عربستان فروخته است.

آخرین اخبار
پربازدید ها