امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163494
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۴
تعداد بازدید: 406
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  دیده بان حقوق بشر سوریه که یک نهاد مخالف نظام حاکم در این کشور به شمار می آید و مقر اصلی آن در شهر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  دیده بان حقوق بشر سوریه که یک نهاد مخالف نظام حاکم در این کشور به شمار می آید و مقر اصلی آن در شهر لندن، پایتخت بریتانیا قرار دارد، امروز (جمعه) در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد که گروهک تروریستی داعش طی یک ماه اخیر (۲۹ ژوئن تا ۲۹ ژوئیه) ۷۰ تن را در مناطق تحت اشغال خود در سوریه اعدام کرد.
بر اساس این گزارش، داعش ۷۰ فرد مذکور که شامل ۴۹ غیر نظامی از جمله یک زن، ۱۳ عنصر خود و هشت نیروی ارتش سوریه و هم پیمانان آن بوده را به تهمت هایی از قبیل فراری دادن افراد از مناطق تحت اشغال این گروهک تروریستی، شرک و توهین به خداوند، ارتباط با طرف های خارجی، دزدی از کمک های مردمی، جاسوسی برای ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا، زنا، ارتداد، پایبندی به پشتیبانی از مشرکان و تعامل با کردها اعدام کرده است.
دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین تاکید کرد که با اعدام این ۷۰ تن، شمار افرادی که در این کشور به دست داعش و طی ۲۵ ماهی که از زمان اعلام خلافت این گروهک تروریستی می گذرد، (۲۹ ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی تا به امروز) به چهار هزار و ۳۵۷ تن افزایش یافته است.
بر این اساس، داعش تاکنون دو هزار و ۳۵۸ غیر نظامی از جمله ۸۵ کودک و ۱۳۰ زن، هزار و ۱۸۲ نیروی ارتش سوریه و هم پیمانان آن، ۴۸۳ عنصر خود، ۳۲۵ شبه نظامی سایر گروه های مخالف نظام حاکم در این کشور، چهار نظامی پیشین و همچنین پنج شهروند عراقی را در استان های دمشق، حومه دمشق، دیر الزور، رقه، حسکه، حلب، حمص و حماه و با روش های مختلفی از قبیل سر بریدن، ضرب گلوله، سنگسار، پرتاب از بلندی و سوزاندن به قتل رسانده است.

آخرین اخبار