امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163496
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۴
تعداد بازدید: 330
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.
این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است.
با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته‌های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.
"ساهر العریبی" فعال حقوق بشر عراقی در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به اقدامات رژیم آل خلیفه در نقض حقوق مردم بحرین پرداخت.

آل خلیفه در متوقف کردن انقلاب مردم بحرین شکست مفتضحانه‌ای خورد
وی در این مصاحبه گفت: باید گفت که رژیم آل خلیفه در متوقف کردن انقلاب مردم بحرین که از 5 سال پیش همچنان ادامه دارد، شکست مفتضحانه‌ای خورد. و اقداماتی که اخیرا به تشدید آن پرداخته فقط سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و اعلام محاکمه وی نبوده بلکه در همان زمان نیز اقدام به انحلال حزب الوفاق کرده و افزایش مدت حبس شیخ علی سلمان، دبیر کل حزب الوفاق بوده و فشارها علیه فعالان حقوق  بشر بحرینی را افزایش داده به گونه‌ای که برخی از آنها را بازداشت کرده و برخی دیگر را مانع از خارج شدن از بحرین کرده و برخی دیگر را نیز تبعید کرده است.

مردم بحرین فقط خواستار عدالت و مساوات هستند
العریبی اضافه کرد: این اقدامات نشان دهنده تنگنایی است که این رژیم در متوقف کردن انقلاب مستمر مردم بحرین در آن قرار دارد این در حالی است که رژیم آل خلیفه همچنان به سرکوب شدید انقلاب مردم این کشور ادامه می‌دهد اما این سرکوب‌ها هیچ نتیجه‌ای برای این رژیم به همراه نداشته است چون آل خلیفه از پاسخ به خواسته‌های مردم خود طفره می‌رود حال آنکه مردم بحرین در تظاهرات خود تنها خواستار عدالت و مساوات در این کشور بودند.

آن چیزی که در بحرین روی می‌دهد با چراغ سبز عربستان است
وی در ادامه این مصاحبه گفت: رویدادهایی که در بحرین روی می‌دهد دلایل داخلی و خارجی دارد. دلیل داخلی آن اینگونه است که این نظام در پاسخ به خواسته ملت بحرین شکست خورده است و سرکوب را برای تعامل با اعتراضات مردم برگزیده است.این اعتراضات دلایل خارجی نیز دارد. معتقدم آن چیزی که در بحرین روی داد با چراغ سبز عربستان است. عربستان هم اکنون در تنگنای بزرگی در منطقه قرار دارد و در کشورهای متعددی از جمله در جنگ یمن و در عراق و سوریه شکست را متحمل شده است. به همین دلیل سعی می‌کند از برگه بحرین برای فشار آوردن در دیگر مناطقی که در آن درگیر است استفاده کند این در حالی است که ملت بحرین، ملتی مسالمت آمیز بوده و تنها از طریق اعتراضات خواستار حقوق مشروع خود هستند به همین دلیل دلایل داخلی و دلایل خارجی منجر به تشدید سرکوب‌ها در دوره اخیر در بحرین شده است.

انتقاد شاه بحرین از انگلیسی به دلیل دست کشیدن از حمایت منامه 
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اقدامات خصمانه رژیم آل خلیفه علیه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم گفت: در واقع این رژیم در حال تسویه حساب کردن با شیخ عیسی قاسم است. همانطور که می‌دانیم آیت‌الله شیخ عیسی قاسم نقش بسزایی در استقلال بحرین و نوشتن اولین قانون اساسی این کشور در سال 1971 ایفا کرد. وی در سال 1972عضوی از شورای موسسان بوده و در نوشتن قانون اساسی مشارکت داشته است و زمانی که سازمان ملل درباره مشروعیت همه پرسی مردم بحرین درباره استقلال ابراز تردید کرد نقش بسزایی را در تثبیت استقلال این کشور داشته است. آل خلیفه که با استقلال این کشور مخالف بود به دنبال تسویه حساب با آیت‌الله شیخ عیسی قاسم است. حمد بن خلیفه در جریان سفر سال 2012 خود به انگلیس از عقب نشینی انگلیسی‌ها از بحرین ابزار ندامت و پشیمانی کرد و گفت که پدرم پرسید چه کسی از انگلیسی‌ها خواست تا از بحرین بیرون روند. آل خلیفه استعمار را دوست دارد و خواهان استقلال نیست و شاهد آن هستیم که بحرین سالروز استقلال خود را جشن نمی‌گیرد بلکه روز دیگری را که به پادشاهی رسیدن حمد به خلیفه بوده را جشن می‌گیرد و معتقدم که اقدامات اخیر آل خلیفه، انتقام از شیخ عیسی قاسم به دلیل نقش محوری وی در استقلال بحرین بوده است.

ملت بحرین از رهبر معنوی خود حمایت خواهد کرد
وی درباره واکنش مردم بحرین به تحولات اخیر در این کشور گفت: مردم بحرین در معرض سرکوب‌های شدیدی قرار گرفته‌اند که تا کنون در طول تاریخ خود با آن مواجه نبوده‌اند اما این ملت پایدار بوده و دور آیت‌الله شیخ عیسی قاسم به عنوان رهبر معنوی این کشور گرده آمده است. به همین دلیل شاهد آن هستیم که مردم از هفته‌ها پیش اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تحصن کرده و اعتراضات و تجمع‌ها هر روز در شهرها و روستاهای مختلف این کشور در حال انجام است. ملت معتقد است درگیری را که امروز با رژیم آل خلیفه در حال انجام است درگیری وجودی بوده چون رژیم آل خلیفه مردم این کشور و مذهب تشیع در این کشور را هدف قرار داده است به همین دلیل این جنگ و درگیری مهمی برای ملت بحرین به شمار می‌آید. معتقدم ملت بحرین که طی 5 سال گذشته ده‌ها شهید و صدها مجروح و هزاران زندانی و تبعیدی داشته همچنان پایدار باقی خواهد ماند و از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم حمایت خواهد کرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها