امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1635
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 223
آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص سال‌روز انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی ایران ریشه در فرهنگ الهی و دینی دارد که ...

آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص سال‌روز انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی ایران ریشه در فرهنگ الهی و دینی دارد که این فرهنگ و شعور بالای مردم منجر به قیام آنان به رهبری امام راحل شد.

وی با ذکر اینکه قبل از پیدایش انقلاب، فرهنگ موجود در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بر پایه فرهنگ‌ اسلامی پی‌ریزی نشده بود، اعلام کرد: قبل از پیدایش انقلاب اسلامی، فرهنگ موجود در این مراکز با عقاید و افکار انحرافی عجین شده و در واقع محیط دانشگاه به محیطی ناامن تبدیل شده بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در 29 فروردین سال 59، دانشگاه‌ها توسط گروهک‌های منافقین محاصره شده بود، افزود: پس از شکست گروهک‌ منافقین، پس از چند روز بنا به‌دستور امام خمینی (ره)، دانشگاه‌ها تا مدتی به‌منظور تجدید نظر در نظام آموزشی تعطیل شدند.

ممدوحی با تاکید بر اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تغییر چشم‌گیری در فضای فرهنگی دانشگاه‌ و وضعیت حجاب در دانشجویان صورت گرفته است، گفت: فرهنگی که قبل از وقوع انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها وجود داشت، فرهنگ عریانی بود که در واقع ظلم و اهانت به زن و مقام وی بوده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب، وضعیت پوشش در بانوان بسیار مطلوب شده، افزود: پس از پیروزی انقلاب، خوشبختانه معضل بی‌حجابی برطرف شد ولی هنوز وضعیت بدحجابی در جامعه ما به ‌چشم می‌خورد.

به گفته وی، بدحجابی موجود در جامعه اسلامی، بر اثر تهاجمات فرهنگی و تبلیغات صورت گرفته از طرف دشمنان است که ضد ارزش‌ها را به ارزش تبدیل کرده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اعلام اینکه دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی از رسالتی مهم در راستای فرهنگ‌سازی و بهبود وضعیت پوشش در بانوان برخوردارند، تصریح کرد: حجاب دژ و سد محکمی برای حفاظت از زن در برابر نگاه‌های هوس‌آلود است.

انتهای پیام/2700/خ30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها