امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16355
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 97
محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه وزیر علوم ...

محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه وزیر علوم منتخب کشور باید فردی باشد که مسیر استقلال و خودکفایی نظام را ادامه دهد، گفت:‌ با توجه به اینکه کشور ما در یک شرایط ویژه از نظر برخورداری از منابع نفت، گاز و مواد معدنی قرار دارد، باید ظرفیت علمی فرهیخته و جوانان پرانگیزه برای استفاده از این منابع تربیت شوند.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی سختی‌های زیادی را در تامین نیازها از خارج کشور داشتیم و در پرتوی گسترش ارتباط کشورها این نگرانی وجود داشت که به آنها وابسته شویم و در هر فراز و نشیبی با مشکل برخورد کنیم. بنابراین انتظار می‌رود که حوزه علم و فناوری برای حل دغدغه‌های کشور مورد توجه باشد.

تولایی ادامه داد: دانشگاه‌ها تداوم مرحله پژوهشی کشور را باید مورد توجه قرار دهند و وزیر علوم باید فردی باشد که مسیر استقلال و خودکفایی کشور را ادامه دهد.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور با بیان اینکه اندیشه رشد فناوری باید دغدغه اول وزیر علوم باشد، اظهار داشت: فردی که می‌خواهد در جمهوری اسلامی ایران نیروهای آینده‌ساز کشور را پرورش دهد باید به مسائل معنوی معتقد بوده و توجه به علوم انسانی مبتنی بر مبانی اسلام را توسعه دهد و با رویکرد توجه به منابع دینی و استفاده از الگوهای مبتنی بر فرهنگ بومی برنامه‌های خود را ارائه کند.

وی اضافه کرد: این مسئله طبیعی است که اگر وزیر علوم خودش فردی فرهیخته و انقلابی باشد آینده‌سازان کشور نیز با همین روحیه تربیت می‌شوند و کشور ما می‌تواند الگویی برای کشورهای دیگر باشد.

تولایی، اتکاء به فرهنگ دینی و اعتقاد به علوم انسانی مبتنی بر ارزش‌های اسلام را از شاخصه‌های وزیر علوم در جمهوری اسلامی ایران برشمرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها