امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163572
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۱۹
تعداد بازدید: 331
به گزارشپیروان مــوعــود؛ وبگاه امنیتی «دبکا فایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در مطلبی به بررسی تحولات اخیر سوریه، ...

به گزارشپیروان مــوعــود؛ وبگاه امنیتی «دبکا فایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در مطلبی به بررسی تحولات اخیر سوریه، پیشرفت‌های جبهه مقاومت و عقب نشینی تروریست‌ها از مناطق مختلف پرداخت.

منابع نظامی دبکا، پنج دلیل را برای گام‌هایی که ارتش سوریه، حزب‌الله و نیروهای ایرانی اخیرا در عقب راندن شورشیان و تروریست‌ها برداشتند، ذکر می‌کنند.

دلیل اول: عملیات نظامی روسیه بعد از یازده ماه شکل کامل‌تری به خود گرفته است.

دلیل دوم: «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه بر استراتژی خود مبنی بر تمرکز عملیات ارتش روی چهار شهر بزرگ «دمشق»، «حلب»، «حمص» و «حماه» که نیمی از جمعیت کل این کشور در آنها قرار دارد، پافشاری کرد.

دلیل سوم: بعد از بیش از پنج سال، شورشیان و معارضان سوریه امیدهایشان برای کمک‌های نظامی آمریکا را از دست داده و پذیرفته‌اند که چشم دولت اوباما اکنون به‌جای سرنگونی اسد، به شکست داعش می‌نگرد.

دلیل چهارم: ترکیه‌ی پساکودتا مشغول اتفاقات داخلی خود از جمله پاکسازی ارتش بوده و در وضعیتی نیست که بتواند مخالفان مسلح اسد را پشتیبانی کند.

دلیل پنجم: متحدان عربی شورشیان و تروریست‌ها سوریه یعنی عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی از ادامه حمایت از آنها خسته شدند.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها