امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16359
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله حسین نوری همدانی شامگاه یکشنبه در دیدار با خانواده معظم شهدای استان مرکزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله حسین نوری همدانی شامگاه یکشنبه در دیدار با خانواده معظم شهدای استان مرکزی اظهار داشت: انتظار شیعیان باید از نوع انتظار تعهدآور و تعهدبخش باشد و مسلمانان در زمان غیبت باید در مسیر جبهه حق گام بردارند.

وی تصریح کرد: شیعیان در زمان غیبت باید از لحاظ افکار و اندیشه به گونه‌ای خودسازی کنند که شایستگی در رکاب امام زمان (عج) بودن را داشته باشند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، امر به معروف، نهی از منکر، شناخت نقشه‌های استکبار و بیداری در برابر توطئه‌های دشمنان را از وظایف منتظران واقعی دانست. 

*انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور است

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور است، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران چهره استکبار و صهیونیزم را به جهانیان شناساند و مستضعفان جهان را بیدار، آگاه و آماده کرد.

وی با اشاره به فضایل و برکات نیمه شعبان و ولادت امام عصر(عج) بر توجه بیشتر شیعیان به موضوعاتی چون کیفیت ولادت امام زمان(عج) غیبت صغری، غیبت کبری، فتنه‌های آخرالزمان و کیفیت ظهور که در آموزه‌های دینی آمده است، تأکید کرد. 

*شناخت امام عصر(عج) از وظایف شیعیان در زمان غیبت است

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به روایت پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه هر کس امام عصر خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است، افزود: شناخت امام عصر(عج) از وظایف شیعیان در زمان غیبت است و بنا به این روایت کسی که مرگ جاهلیت دارد توأم با آن زندگی‌اش نیز زندگی جاهلیت است.

آیت الله نوری همدانی با بیان جایگاه و اهمیت ولایت در تشریح اقسام ولایت شیعی، اذعان داشت: ولایت بر پنج نوع، ولایت محبت و مودت، ولایت هدایت و راهنمایی و اخذ قوانین الهی، ولایت زعامت یا حکومت جامعه اسلامی، ولایت واسطه فیض بودن و ولایت تکوینی است.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم بیان داشت: امام زمان(عج) دارای این پنج نوع ولایت، آخرین حجت خدا ، ذخیره الهی و وارث همه خصوصیات انبیاء بزرگ الهی پیشین است.

وی اضافه کرد: امام زمان (عج) از حضرت نوح طول عمر، از حضرت ابراهیم بت شکنی، از حضرت موسی شهامت، از حضرت عیسی احیاء مردگان، از پیامبر اکرم(ص) ایجاد یک انقلاب، از حضرت داود قضاوت، از حضرت سلیمان جهان‌داری و از حضرت یوسف جمال و زیبایی را به ارث برده است.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان اینکه زمانی که حضرت مهدی(عج) ظهور کند تمام ابزار انبیا را در دست دارد، ابراز داشت: امام زمان(عج) در زمان ظهور عصای موسی(ع)، انگشتر سلیمان(ع)، پیراهن و عمامه پیامبر اکرم(ص) و ذوالفقار علی(ع) را بر دست دارد و تمام فرشتگانی که در خدمت پیامبران بودند در حضور او خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: در روایت آمده است که امام زمان(عج) با 313 نفر از اصحاب خاص خود که جوانانی کامل و خالص هستند و 50 نفر آنان از زنان خواهند بود، ظهور می‌کند و در کنار کعبه رو به جهان می‌گوید؛ «انا بقیه‌الله ، بقیه‌الله خیرٌ لکم ان کنتم مومنین».

آیت‌الله نوری همدانی اذعان داشت: امام زمان (عج) تجلی تمام فضایل و خصایص پیامبران و ائمه اطهار(ع) است و در درجه اول شناخت وی برای شیعیان لازم است. 

*عزت و عظمت ایران مرهون خون شهدا است

مرجع عالیقدر جهان تشیع در بخش دیگری از سخنان خود امنیت، آسایش، عزت، عظمت و قدرت ایران اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و ادامه داد: خون شهدا بسیار باارزش است و شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند.

وی با بیان اینکه شهدا با نثار خون و جان گرانقدر خود مسیر انقلاب را در راه پیشرفت، توسعه و تعالی هموار کردند، افزود: امروز ایران به برکت خون این شهدا توانسته در تمام عرصه‌ها اعم از نظامی، سیاسی، علمی ، سلول‌های بنیادی و... به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد. 

*چراغ انقلاب با داشتن ولایت فقیه، عاشورا و ظهور امام زمان(عج) هرگز خاموش شدنی نیست

آیت‌الله نوری همدانی تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران در جهان تأثیرات مستقیم و فراوانی بر جنبش‌های سیاسی و بیداری اسلامی مسلمانان داشته است و توانسته محکم و استوار در برابر دشمنان و استکبار بایستد.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان به منظور شناسایی عوامل رشد این انقلاب و جلوگیری از توسعه و پیشرفت آن، یادآور شد: دشمنان با بررسی انقلاب اسلامی دریافتند که چراغ انقلاب اسلامی به دلیل داشتن سه عامل ولایت فقیه، واقعه عاشورا و ظهور حضرت مهدی(عج) هرگز خاموش شدنی نیست.

مرجع عالیقدر جهان تشیع در پایان یکی از مهم‌ترین وظایف شیعیان در عصر غیبت را انتظار عنوان کرد و گفت: انتظار به معنای این نیست که بنشینیم و تماشاگر منکرات در دنیا و استکبار و ظلم باشیم و بگوییم؛ خدایا امام زمان (عج) را برسان.

انتهای پیام/87002/ذ40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها