امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163599
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۵۱
تعداد بازدید: 284
به گزارش پیروان موعود، رهبر کاتولیک‌های جهان در هم آمیختن مفاهیم اسلام و تروریسم را نادرست خواند. وی تاکید کرد کاتولیک‌ها نیز ممکن است ...

به گزارش پیروان موعود، رهبر کاتولیک‌های جهان در هم آمیختن مفاهیم اسلام و تروریسم را نادرست خواند.
 وی تاکید کرد کاتولیک‌ها نیز ممکن است دست به خشونت بزنند.
پاپ فرانسیس در گفت و گو با خبرنگاران همراه در هواپیما گفت: «گفتن این که اسلام با تروریسم یکی است، نه حقیقت دارد و نه صحت.»
وی این اظهارات را در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران گفت که از وی پرسید چرا هیچگاه پس از صورت گرفتن حملاتی مانند کشته شدن کشیش فرانسوی، به اسلام اشاره نکرده است.
پاپ ضمن مخالفت با تلفیق اسلام با خشونت، تاکید کرد کاتولیک ها نیز ممکن است دست به خشونت بزنند. رهبر کاتولیک های جهان اظهار داشت: «هر روز، هنگامی که به صفحات روزنامه‌ها نگاه می کنم، اخباری مبنی بر خشونت می بینم. در خبری دیده می شود که فردی همسرش را به قتل رسانده و در خبری دیگر یک نامادری کشته شده است. این ها همه کاتولیک‌هایی هستند که غسل تعمید شده‌اند.»
وی با تاکید بر این که اگر بخواهد در مورد خشونت اسلامی سخن بگوید، باید در مورد خشونت مسیحی نیز صحبت کند، گفت: «تقریبا در تمام مذاهب، گروهی کوچک پیدا می شوند که افراطی هستند. در دین ما هم چنین افرادی وجود دارند.»
پاپ فرانسیس خاطر نشان کرد مذهب نمی تواند موتور محرکه خشونت‌ها تلقی شود. 
رهبر کاتولیک‌های جهان با اشاره تلویحی به اظهار نظر شخصیت‌های سیاسی دست راستی، که لحن نژادپرستی و بیگانه ستیزی دارد، گفت: «تنها با چاقو قتل رخ نمی دهد، با زبان هم می توان مرتکب قتل شد.»


تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها