امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163630
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۴۵
تعداد بازدید: 194
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «جیش الفتح» غروب دیروز یکشنبه اولین عملیات جدی و سنگین خود برای شکستن محاصره شهر حلب را انجام ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «جیش الفتح» غروب دیروز یکشنبه اولین عملیات جدی و سنگین خود برای شکستن محاصره شهر حلب را انجام داد.
«عبدالله المُحیسنی»، جوان سعودی که مسئول شرعی جیش الفتح است، با دعوت عمومی از عناصر مسلح اطراف حلب که عضو گروهکهای مختلف هستند، موفق شد با وعده 72 حوری بهشتی، عده‌‌ای در حدود 3500 نفر را برای این عملیات فرابخواند.

جزئیات عملیات
عملیات با نام «حماسه بزرگ حلب» از عصر دوشنبه با اعزام 14 انتحاری سنگین آغاز شد. جیش الفتح منطقه عملیاتی را به طول 20 کیلومتر از مزارع ملاح تا مناطق غربی و جنوب غربی شهر حلب مانند منطقه الحکمة و حتی تا حومه جنوبی حلب مانند «خلصه» اعلام کرد.
14 انتحاری (شامل چندین خودرو و تانک انتحاری) در ابتدای عملیات به مواضع ارتش در «مدرسه الحکمة»، «الفیلات»، «الراشدین 4»، «الراشدین 5» حمله کردند.
نیروهای ارتش موفق شدند در ابتدای عملیات حمله دو خودروی انتحاری و یک تانک را خنثی کنند و حداقل 30 کشته و زخمی از ملیت‌های ترکستانی، ترکی و ازبکی و .. بگیرند که در بین آن ها 3 فرمانده میدانی بود.
همزمان تروریست‌ها اقدام به شلیک ده‌ها موشک و خمپاره علیه اهالی مناطق غربی شهر از جمله «حمدانیة، حلب جدیده و ..» کردند که در ابتدای حملات 11 تن از مردم کشته و دهها تن زخمی شدند. صدها تن از اهالی مناطق غربی حمدانیة و حلب جدید نیز از ترس حملات تروریست‌ها به مناطق شرقی تحت نفوذ جبهه مقاومت فراری شدند.

حمله با 3500 نیرو
طبق اطلاعات یک منبع میدانی در منطقه، تعداد نیروی عملیاتی جیش الفتح در حمله دیشب، حداقل 3500 تن برآورد شده است.
تروریست‌های حاضر در جنوب و جنوب غربی حلب بیشتر از عناصر تروریستی «جند الاقصی» بودند و در اطراف خان طومان و خلصه تلاش کردند خود را به جاده ارتباطی «الراموسة» برساننند. نیمه شب گذشته توانستند خود را به مدرسة «الحکمة» برسانند.
درگیری‌ها در این محور به مناطق «گردان پدافند هوایی» و ارتفاع «البازو» در منطقه کشیده شد. تروریست‌ها در این محور توسط ضد زره دهلاویه و موشک تاو دچار خسارت سنگینی شدند (6 تانک،17 خودروی زرهی و نفربر منهدم شد).

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها