امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163634
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 211
به گزارش پیروان موعود، «حسین الحوثی» یکی از فرماندهان يمني از تشدید درگیری‌ها در منطقه مرزی نجران با عربستان خبر داد و گفت: هشت نفر ...

به گزارش پیروان موعود، «حسین الحوثی» یکی از فرماندهان يمني از تشدید درگیری‌ها در منطقه مرزی نجران با عربستان خبر داد و گفت: هشت نفر  از مزدوران وابسته به عربستان در این درگیری‌ها کشته و شماری دیگر زخمی کرد.
وی افزود: مزدوران سعودی با حمله به پادگان الشرفه در نجران و پشتیبانی هوایی بالگردهای آپاچی قصد پیشروی داشتند اما نیروهای یمنی حملات آنها را دفع و مهاجمین را متحمل خسارات سنگین جانی و تجهیزاتی کردند.
فرمانده یمنی تاکید کرد: یگان موشکی یمن همچنین محل تجمع بیست تن از نظامیان سعودی را در سایت السبابه جیزان با موشک‌های کاتیوشا هدف گرفت که با کشته و زخمی شدن شماری و انهدام برخی خودروهای زرهی در صفوف آنها همراه شد.
فرمانده یمنی تصریح کرد: عملیات بازدارنده نیروهای یمنی در جیزان، نجران و عسیر ارتش سعودی را در آستانه فروپاشی قرار داده است.
وی افزود: ارتش یمن و کمیته‌های مردمی طی روزهای گذشته عملیات منحصر به فردی را در  مناطق مرزی جیزان ،نجران و عسیر به اجرا گذاشتند که با تلفات سنگین جانی و مالی در صفوف ارتش سعودی همراه بود.
طی پانزده روز اخیر در چارچوب واکنش به تجاوز سعودی گزینه‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در جبهه‌های فراتر از مرزها کارآمد و دردناک بوده است به گونه‌ای که در پی انتشار اخبار حاکی از افزایش شمار کشته‌های سعودی در این حملات، رسانه‌های سعودی از وخامت اوضاع در مناطق مرزی ابراز نگرانی کردند.
ناظران سیاسی نیز معتقدند عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی موجب ترس و وحشت ائتلاف سعودی از وخامت اوضاع نظامی در این جبهه شده و فروپاشی نظامی کامل ارتش سعودی بسیار نزدیک است چرا که ارتش و کمیته‌های مردمی تنها با نیمی از قدرت خود پایگاه‌های نظامی زمینی را که پشتیبانی خطوط مقدم جبهه محسوب می‌شد در هم کوبیدند اما ارتش و کمیته‌های مردمی گزینه‌های قوی‌تر و مهم‌تری دارند و مهم‌تر از هر چیز محاسبات نظامی درست و بررسی شده است.
از جمله خساراتی که طی روزهای گذشته به ارتش سعودی در جبهه‌های نجران، عسیر و جیزان وارد شده انهدام 9 دستگاه تانک آبرامز، 9 خودروی زرهی و سقوط یک هواپیماهای شناسایی در منطقه مجازره در عسیر و کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی سعودی از جمله چند افسر سعودی شده که بارزترین آنها سرهنگ «بندر بن حمد الرهوی» و سرتیپ «عبدالرزاق الملحم» و سرتیپ «عبدالله دغریری» بوده اند.
در همین راستا یگان موشکی یمن طی روزهای گذشته هفت فروند موشک بالستیک را که شش فروند آن از نوع محلی ساز زلزال 3 و یکی هم توچکا بود به داخل خاک عربستان شلیک کرد.
2  فروند موشک زلزال 3 پادگان رجلا در نجران و 2 فروند پادگان نیروهای گارد ملی در نجران و یک فروند، پایگاه بن یالین در نجران و یک فروند دیگر هم پادگان نیروی هوایی در نجران را هدف گرفت.
اما موشک هفتم که ار نوع توچکا بود یک پادگان تازه احداث شده را که اتاق عملیات نیروهای زمینی عربستان در منطقه احد المسارحه جیزان بود هدف گرفت و تلفات سنگین جانی و مالی در صفوف دشمن سعودی برجای گذاشت.
تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها