امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163635
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 212
 به گزارشپیروان موعود، مقام‌های فرانسه روز دوشنبه اعلام کردند که از ماه دسامبر سال 2015 تا کنون حدود بیست مسجد و نمازخانه را  به دلیل ...


 به گزارشپیروان موعود، مقام‌های فرانسه روز دوشنبه اعلام کردند که از ماه دسامبر سال 2015 تا کنون حدود بیست مسجد و نمازخانه را  به دلیل اشاعه اندیشه‌های افراطی بسته‌اند .
به نوشته «خبرگزاری فرانسه» «برنارد کازونو» وزیر کشور فرانسه اعلام گرد: «در فرانسه جایی برای افرادی که در نمازخانه‌ها و مساجد ایجاد تنفر می‌نمایند و به اصول جمهوری  و به طور قابل توجه برابری مرد با زن احترام نمی‌گذارند، نیست.»
وی افزود: «به همین دلیل من چند ماه قبل تصمیم گرفتم که مساجد را از طریق برقراری طرح اضطراری در کشور  و اقدام‌های حقوقی یا اداری ببندم. تاکنون حدود 20 مسجد بسته شده‌اند و موارد دیگری نیز اضافه خواهند شد.»
بر این اساس، حدود 2500 مسجد و نمازخانه در فرانسه وجود دارد که 120 مورد آن‌ها به عنوان مکانی برای اشاعه و تبلیغ سلفی‌ها مشخص شده است.
«مانوئل والاس» نخست وزیر فرانسه نیز هفته گذشته با تاکید بر برقراری نمونه جدیدی ارتباطی با اسلام اعلام کرده بود که ممنوعیت موقتی را بر منابع مالی خارجی برای مساجد واقع در فرانسه در نظر می‌گیرد.
تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها