امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163686
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 191
به گزارش پیروان مــوعــود، طالبان افغان درباره مرگ «ملا اختر منصور» رهبر سابق خود تحقیقاتی انجام دادند اما هنوز به نتیجه‌ای دست ...

به گزارش پیروان مــوعــود، طالبان افغان درباره مرگ «ملا اختر منصور» رهبر سابق خود تحقیقاتی انجام دادند اما هنوز به نتیجه‌ای دست نیافتند.

بر اساس این گزارش، طالبان در کنار تلاش برای شناسایی نفوذی‌ها، تدابیر امنیتی برای حفظ جان رهبران خود را افزایش داده‌ است.

پس از مرگ رهبر سابق طالبان، این گروه اقدامات امنیتی را تشدید کرده است و به دنبال افراد «نفوذی» می‌گردند.

یک مقام طالبان بدون ذکر نامش گفته است که طالبان محدودیت‌هایی را در رفت و آمد افراد این گروه وضع کرده‌ است و به آنها اجازه استفاده از تلفن همراه و وسایل دیجیتالی دیگر را نمی‌دهد زیرا این تصور وجود دارد که نیروهای آمریکایی موقعیت ملا منصور را به وسیله تلفن همراه تشخیص داده بودند.

همچنین بر اساس گفته این منبع طالبان، «ملا هیبت‌الله» رهبر کنونی طالبان روابط اینترنتی خود را قطع کرده است و به جز از چند همکار محدودش از دیگران دوری می‌کند.

همچنین وی پیام‌های خود را از طریق فایل صوتی و در برخی موارد بطور شفاهی به افراد مورد اعتمادش می‌رساند.

پیش از این رسانه‌ها به نقل از «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان، دلیل کشته شدن منصور را استفاده از تلفن همراه اعلام کرده بودند.

بر اساس این گزارش، افراد مسئول طالبان که بر پرونده مرگ رهبر سابق خود تحقیق می‌کنند، هنوز هم نمی‌دانند که آیا سازمان اطلاعات آمریکا با داخل گروه طالبان در تماس بوده یا با عوامل بیرونی همکاری می‌کرده است.

این در حالی است که رهبران طالبان در مورد دخالت سازمان اطلاعات ارتش پاکستان «آی.اس.آی) نیز تردید دارند.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها