امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163756
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 193
به گزارش پیروان مــوعــود، ایکر باشبوق، فرمانده سابق ستادکل ارتش ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که تلاش برای کودتا در ترکیه با کمک سازمان اطلاعات ...

به گزارش پیروان مــوعــود، ایکر باشبوق، فرمانده سابق ستادکل ارتش ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که تلاش برای کودتا در ترکیه با کمک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سازماندهی شده و  هدف از آن تأمین منافع فتح‌الله گولن، مخالف دولت ترکیه در آمریکا بوده است.

 این مقام سابق ارتش ترکیه در پاسخ به احتمال استرداد گولن تأکید کرد: اگر آمریکا وی را به ترکیه بازنگرداند این می‌تواند بدان معنا باشد که هنوز قصد استفاده از وی را دارند. اگر آنها وی را تحویل دهند، یعنی دیگر به وی نیازی ندارند.

 باشبوق در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان ترک گفت: این شورش با حمایت خارجی انجام شد. گولن در کجا زندگی می‌کند؟ آمریکا. چه‌کسی به او چنین فرصتی داده است؟ سیا. آیا شما تصور می‌کنید بدون هیچ هدفی به گولن اجازه اقامت در آمریکا داده شده است و اطلاعات آمریکا از وی استفاده‌ای نمی‌کند؟

 در پی کودتای نافرجام 25 تیر امسال در ترکیه بیش از 240 نفر کشته شده و حدود 2هزار نفر نیز زخمی شدند. آنکارا گولن و حامیانش را به دست داشتن در این کودتا متهم کرد. بااین‌حال گولن تمام این اتهامات را رد کرده است.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها