امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163780
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 266
به گزارش «پیروان مــوعــود »، به نقل از شبکه خبری العربیه، شورای امنیت امروز (چهارشنبه) جلسه‌ای ویژه برای بررسی تحولات اخیر یمن و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، به نقل از شبکه خبری العربیه، شورای امنیت امروز (چهارشنبه) جلسه‌ای ویژه برای بررسی تحولات اخیر یمن و همچنین موضع‌گیری خود نسبت به مذاکرات متوقف شده یمن در کویت برگزار می‌کند.
قرار است شورای امنیت در نشست امروز خود از طریق ویدئو کنفرانس اظهارات اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن را شنیده و شرایط انسانی در این کشور را نیز بررسی کند.
بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که اسم ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان از گزارش مربوط به نقض حقوق کودکان یمن خارج شده است.
بان کی مون در نشست شورای امنیت که در آن به بررسی گزارش سازمان ملل درباره وضعیت کودکان در مناطق جنگ و درگیری پرداخته شد، گفت: بیش از نیمی از پناهجویان کودک هستند.
روزنامه عکاظ چاپ عربستان نیز به نقل از برخی منابع آگاه مدعی شده که پنج کشور عضو دائم شورای امنیت لیست تحریم‌ها و مجازات‌هایی جدی را به ظاهر علیه مسئولان یمنی که اجرای توافقنامه‌های صلح را به حالت تعلیق درآورده و یا تعلل می‌کنند و نیز در اجرای قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل کوتاهی می‌ورزند، آماده کرده است اما منظور آنها تنها انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح است.
به نوشته این روزنامه عربستانی، این تحریم‌ها و مجازات‌ها شامل ضمانت‌هایی است نمایندگان ۱۸ کشور ناظر بر روند سیاسی در یمن پیش از این تصویب کرده بودند و طبق آنها مسئولان یمنی که در روند سیاسی در یمن مانع تراشی می‌کنند، تروریست تلقی شده و خطر آنها کمتر از خطر تشکیلات تروریستی القاعده نیست.
سفرای این ۱۸ کشور با تایید دوباره دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن دوباره از طرف‌های مربوطه خواستند از هرگونه اقدامی که وحدت، حاکمیت ملی و استقلال یمن را به خطر می‌اندازد، خودداری ورزند.
سفرای این کشورها با ابراز نگرانی از اقدامات نیروهای وابسته به صالح و حوثی‌ها اجرای کامل قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل و خودداری از انجام هرگونه اقدام فردی که روند صلح را مختل می‌کند، خواستار شدند.
تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات

آخرین اخبار
پربازدید ها