امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163784
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 160
به گزارش «پیروان مــوعــود »، چشم انداز مذهبی آمریکا در میانه تغییرات دراماتیکی قرار دارد به طوریکه رشد یا افول افراد دارای هویت های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود »، چشم انداز مذهبی آمریکا در میانه تغییرات دراماتیکی قرار دارد به طوریکه رشد یا افول افراد دارای هویت های مذهبی خاص و تغییر این چشم انداز در آینده غیرقابل پیش بینی به نظر می رسد اما برخی از عوامل کلیدی جمعیتی-به ویژه سن و سال- می تواند نمایی از آنچه که در دهه های آینده رخ خواهد داد، به دست دهد.به طور مثال گروه های مذهبی که اعضای آنها جوان تر هستند احتمال بیشتری دارد که رشد کنند، نه تنها به این خاطر که اعضای آنها بیشتر عمر می کنند، بلکه به این دلیل که افراد بیشتری از آنها در سن باروری قرار دارند و بنابراین شانس بیشتری برای انتقال مذهبی به نسل پس از خود دارند.

بر اساس داده های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقات پیو، هندوها، مسلمانان و افراد بی دین جوان ترین گروه های مذهبی حال حاضر در ایالات متحده هستند. ۴۴ درصد مسلمانان در این کشور ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۳۷ درصد ۳۰ تا ۴۹ ساله، ۱۳ درصد ۵۰ تا ۶۴ ساله هستند و تنها ۵ درصد بالاتر از ۶۵ سال سن دارند.این درحالیست که پیروان فرقه های مسیحیت مسن ترین گروه های مذهبی آمریکا را شکل داده اند و یهودیان به طور میانگین ۵۰ سال سن دارند.
متوسط سنی بزرگسالان آمریکایی ۴۶ سال است که ۲۲ درصد آنها ۱۸ تا ۲۹ ساله، ۳۴ درصد ۳۰ تا ۴۹ ساله، ۲۶ درصد ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۱۸ درصد آمریکایی ها مسن تر از ۶۵ سال هستند.


انتهاي پيام

آخرین اخبار
پربازدید ها