امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163787
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 326
به گزارش پیروان مــوعــود؛ دادگاه عالی لاهور شکایتی را از سوی تعدادی از بانوان شیعه پاکستانی دریافت کرد که مدعی تبعیض علیه ایشان بودند. در این ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ دادگاه عالی لاهور شکایتی را از سوی تعدادی از بانوان شیعه پاکستانی دریافت کرد که مدعی تبعیض علیه ایشان بودند.

در این دادخواست، بانوان شیعه نسبت به عدم جواز حضور در حج، بدون همراه داشتن یکی از محارم خود، از وزارت امور دینی پاکستان شکایت کرده وقرار رسیدگی به این پرونده در دادگاه علی لاهور گذاشته شد.

دستور ممنوعیت انجام حج بدون حضور محرم برای بانوان شیعه، از سوی انجمن ایدئولوژی اسلامی مطرح شده و با موافقت وزارت امور دینی پاکستان لازم الاجراء شده بود.

در پی دادخواست بانون شیعه، قاضی پرونده در مورد افرادی که در وضع این قانون دست داشتند، تحقیق نمود.

«زهرا بخاری» وکیل بانوان شیعه با حضور در دادگاه تاکید کرد: اگرچه این قانون از سوی انجمن ایدئولوژی اسلامی مطرح شده است ولی تا زمانیکه اعضای پارلمان پاکستان و وزارت امور دینی با آن موافقت نکنند، لازم الاجراء نخواهد بود.

وی همچنی مدعی شد: وزیر امور دینی پاکستان با آگاهی کامل، قصد ایجاد تبعیض بین زنان شیعه و زنان اهل سنت را داشته و در نظر داشته با این کار، بانوان شیعه را از انجام این فریضه الهی بازدارد.

این وکیل شیعه، در ادامه اظهارات خود، خاطرنشان ساخت: قانون وضع شده نه تنها بر خلاف قانون اساسی پاکستان است، بلکه حتی بر خلاف احکام و قوانین اسلامی است.

وی در پایان خواستار توبیخ و سرزنش وزیر امور دینی این کشور به دلیل لازم الاجراء کردن این حکم شد و از دادگاه خواست تا هرچه سریعتر مجوز بدون محدودیت انجام حج برای بانون شیعه پاکستان صادر شود.

 این پرونده همچنان باز است و ادامه رسیدگی به این شکایت به مهر ماه موکول شد.

گفتنی است این نوع تفکرات همچون تفکرات داعشی است. چراکه برخی گزارش ها حاکی از این است که این گروه تروریستی در مناطق تحت اشغال خود، خروج زنان را از خانه بدون یکی از محارمشان ممنوع اعلام کرده و برای عاملان آن، مجازات های سنگین در نظر گرفته است.

منبع: ابنا

آخرین اخبار
پربازدید ها