امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 163814
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۰۶
تعداد بازدید: 245
به گزارش پیروان مــوعــود؛ محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله روز چهارشنبه در صفحه خود بر روی توئیتر گفت که ملت یمن از مواضع روسیه در شورای امنیت ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله روز چهارشنبه در صفحه خود بر روی توئیتر گفت که ملت یمن از مواضع روسیه در شورای امنیت که مخالف با ادامه جنگ و محاصره است و از روند حل سیاسی فراگیر حمایت می‌کند، قدردانی می‌کنند.

روسیه شب گذشته بیانیه شورای امنیت سازمان ملل درباره ملزم کردن جنبش انصارالله و کنگره ملی یمن برای همراهی با "اسماعیل ولد الشیخ" فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن را وتو کرد.

توافق سیاسی صورت گرفته میان انصار الله و کنگره ملی یمن در خصوص تشکیل یک مجلس سیاسی برای اداره امور کشور باعث تغیر معادلات طرف مقابل و قرار گرفتن آن در وضعیت سختی شده است.

مذاکرات گروههای یمنی از حدود چهار ماه قبل زیر نظر سازمان ملل متحد در کشور کویت آغاز شد و طی این مدت هیئت ریاض و هواداران تجاوز بارها کارشکنی کردند و مانع از رسیدن توافق بر سر راه حل بحران این کشور شدند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها